Genel

Filyos’tan Yeniçağa’ya yeni bir dönem başlıyor:

Filyos’tan Yeniçağa’ya yeni bir dönem başlıyor:

Loading

Filyos’tan Yeniçağa’ya yeni bir dönem başlıyor: Filyos endüstri alanı, Yeniçağa’ya kadar uzatıldı.

Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliği Platformu olarak Batı Karadeniz Bölgemizin ve Zonguldak’ımızın tamamına büyük imkanlar sunarak katkı verebilecek yatırımların ilgili makam ve mercilerde talep ve takibini yapıyoruz.
Bu kapsamda; T.C. Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’yi ziyaretimizde Sayın Bakanımızın verdiği en önemli müjde, Filyos Vadisi Endüstri Alanının Yeniçağa’ya kadar uzatılmasıydı. Bu kararla, bazı sıkıntıları olsa da buraların gelişmesinin yolunun açıldığını söyledi. Bunun ne anlama geldiğini iyi etüt etmek gerekmektedir.
FERHAT’IN AYAK SESLERİ
Bu karar, Filyos, Çaycuma, Bakacakkadı, Gökçebey, Devrek, Mengen, Eskiçağa, Yeniçağa ve hemen yakınındaki Gerede’nin uygun alanlarının yeşil endüstri ile buluşması anlamına gelmektedir. Nasıl ki Filyos Limanının yapımı uzun yıllar sürmüş olsa da hizmete alınma aşamasına gelmişse, devlet tarafından bahsettiğimiz bölgenin tamamının endüstri alanı olarak belirlenmesiyle önümüzdeki yıllarda buralar peyderpey yeşili de dikkate alan yatırımlarla buluşacaktır. Bu gelişmeden bütün bölge etkilenecektir. Biz de Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliği Platformu olarak somut yatırım planları ve bunların hayata geçirilmesi konusunda çalışmalar yapılması, girişimlerde bulunulması ve imkanlar oluşturulmasını talep ettik. Bu yatırımlar uzun yıllara yayılı çalışmaları ifade ettiğinden önümüzdeki zaman diliminde ilgili mercilerinde bunun takibini de yapacağız.
Sayın Bakanımıza ilgisinden dolayı teşekkürü borç biliriz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL