Genel

Fatih Millet Bahçesi Baharın Gelişi İle Yeşile Büründü

Fatih Millet Bahçesi Baharın Gelişi İle Yeşile Büründü

Loading

Başkan Dinçer; ”Vatandaşlarımız millet bahçelerimizde rahat bir nefes alacak”

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile Fatih Mahallesinde ve Kalanlar Mahallesinde başlatılan Millet Bahçeleri projeler alanları baharın gelmesi ile yeşile büründü.

Binlerce ağacı, süs bitkisini ve yeşil alanı bünyesinde barındıran Millet Bahçelerinde geçtiğimiz yılda yapılan peyzaj çalışmaları ilkbaharın gelişi ile birlikte ortaya çıktı. Yeniden yeşil bir Aksaray sloganı ile yapılan millet bahçelerinde vatandaşların doğa ile iç içe olacağı alanlar oluşturuldu. Millet bahçelerindeki mevcut ağaçların bakımlarının yapılması ve yeni dikilen fidanlarla birlikte kent genelindeki kişi başına düşen yeşil alan varlığında ciddi oranda artış yaşandı.

Şehrin en yoğun mahallelerinden birinde hayata geçirilen ve bitme aşamasına gelen Fatih Millet Bahçesi Ramazan ayından vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.  Fatih Millet Bahçesinde bulunan Dekoratif kamelyalarda vatandaşlar aileleri ile birlikte hoşça iftar yapma imkânı buldular.

Belediye ekiplerince düzenli olarak bakımı yapılan Fatih Milletsin de hava şartlarının uygun hale gelmesi ile birlikte çimlerin daha gür ve hızlı yetişmesi için gerekli bitki besleme işlemleri yapıldı. Günün her saatinde gençlerin ve çocukların güvenle severek kullanabileceği Fatih Millet Bahçesinde spor alanları ve yeni nesil oyun grupları bulunuyor. Yapımına devam edilen millet bahçeleri vatandaşlardan takdir topluyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL