ASAYİŞ

Elektrikli Bisiklet ve Motosiklet hırsızları Yakalandı

Elektrikli Bisiklet ve Motosiklet hırsızları Yakalandı

Loading

Havaların ısınmasıyla beraber Aksaray’da Elektrikli Bisiklet Hırsızlığı ve Motosiklet hırsızlığı olaylarında gözle görülür artış yaşanması Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü  Hırsızlık Büro Amirliği ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerini harekete geçirdi.
Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü  Hırsızlık Büro Amirliği ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri geceli gündüzlü çalışarak hırsızlık yapılan bölgedeki kameraları saatlerce tekrar tekrar izleyerek hırsızlık olayını gerçekleştiren zanlıların kimliklerini belirleyip yaptıkları teknik ve fiziki takipler sonucu birçok faili meçhul Elektrikli Bisiklet Hırsızlığı ve Motosiklet hırsızlığı olayını gerçekleştiren failler yakalanarak hakim karşısına çıkartılmaya devam ediliyor.
Aksaray merkez Ereğlikapı Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Taşpazar Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesinde meydana gelen Elektrikli Bisiklet Hırsızlığı ve Motosiklet hırsızlığı olaylarının aydınlatılması ve faillerinin yakalanmasına yönelik Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda  Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan kapsamlı çalışmalar sonucunda hırsızlık olayını gerçekleştirdiği tespit edilen E.A. (21), M.B. (24) ve 2 Suça Sürüklenen Çocuk Hırsızlık Büro Amirliği ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.
Yapılan çalışma ile (5) farklı faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatıldı.  (3) adet motosiklet ele geçirilerek sahiplerine teslim edildi.
​ Yakalan şüpheli şahıslar E.A. (21), M.B. (24) ve 2 yaşı küçük çocuk Aksaray İl Emniyet Müdürlüğünde tamamlanan işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca TUTUKLANARAK Aksaray Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne teslim edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL