Ekrem İmamoğlu’nun mitinginde taşlı saldırı

Bir grup Millet İttifakı karşıtı kişiler Ekrem İmamoğlu’nu dinlemeye gelen kadın, çocuk, yaşlı demeden herkesi taşladılar.

Ekrem İmamoğlu’nun mitinginde taşlı saldırı
Yazar : Tarih : Okunma : 9.025 Okuma Yorum Yap

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’da düzenlenen mitingde halka hitap ettiği anda gerginlik yaşandı. Bir grup Millet İttifakı karşıtı kişiler Ekrem İmamoğlu’nu dinlemeye gelen kadın, çocuk, yaşlı demeden herkesi taşladılar.

Miting alanının hemen yanında toplanan bir grup İmamoğlu’nun bulunduğu otobüse ve alandaki vatandaşlara taş ve yanlarında getirdikleri bazı cisimleri fırlatmaya başladı.

 

Saldırı sonrası bazı vatandaşlar yaralandı. Yaşananlar üzerine İmamoğlu, alanda duran polislere seslenerek gruba müdahale etmesini istedi.

Olayların ardından İmamoğlu şu ifadeleri kullandı;

“Bir avuç insan, ne yazık ki kalplerini buzla kaplatmış olabilir. Siz onlara asla aldırış etmeyin. Onlar bu yaptıklarına pişman olacaklar. Onlar bir süre son pişman olacaklar. Bize sevgi, barış, huzur, bolluk, bereket sözleri düşüyor. Siz bunları konuşun.”

Polis saldıran gruba müdahaleye başladı. İmamoğlu’nun konuşma yaptığı otobüs de alandan uzaklaştırıldı.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından Erzurum’da yaşanan olaya ilişkin açıklamada bulundu.

 

 

İlk yorumu siz yazın