Drone Destekli Trafik kontrolüne hız verildi

Drone destekli yapılan uygulamada, kırmızı ışıkta geçen sürücüler anbean kayıt altına alındı. Kırmızı ışıkta geçerek kural ihlali yapan sürücülere idari para cezası kesildi. 

Drone Destekli Trafik kontrolüne hız verildi
Yazar : Tarih : Okunma : 2.144 Okuma Yorum Yap

Aksaray’da polis ekiplerinin drone destekli denetimde kırmızı ışıkta geçen, kural ihlali yapan sürücüler tespit edilerek kural ihlali yapan sürücülere idari para cezaları yazıldı.

Aksaray’ın farklı noktalarında farklı saatlerde Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından gerçekleştirilen DRONE İLE TRAFİK KONTROLÜ ile kırmızı ışıkta geçen, kural ihlali yapan sürücüler tespit edilerek cezaları yazıldı.

Yetkililer trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından yapılan denetimler sıklaştırılarak devam edeceğini belirerek. ” Sürücüler trafik işaret ve işaretçilerine uymaları trafik kazalarının azalmasında en önemli etken. Amacımız trafik kazalarını en aza indirgemek. Yaklaşan Kurban Bayramı süresince denetimlerimiz Karadan ve havadan artarak devam edecek. Sürücülerin Trafik kurallarına uymaları can ve mal kaybının en aza indirilmesinde önemli rol oynadığı göz önünde bulundurulmalıdır. ” dedi.

İlk yorumu siz yazın