Devlet Hastanesinde Doktor kalmadı

.Plansız yapılan tayinler ve geçici görevlendirmeler sonucunda Uzunköprü Devlet Hastanesinde Kardiyoloji, KBB, Nöroloji, Cildiye, Fizik Tedavi, Kadın Doğum ve Anestezi doktoru kalmadı.

Devlet Hastanesinde Doktor kalmadı
Yazar : Tarih : Okunma : 6.324 Okuma Yorum Yap
Edirne Uzunköprü Devlet Hastanesinde Türkiye’de çoğu hastanede olmayan ilkler yaşanmaya devam ediyor.
Plansız yapılan tayinler ve geçici görevlendirmeler sonucunda Uzunköprü Devlet Hastanesinde Kardiyoloji, KBB, Nöroloji, Cildiye, Fizik Tedavi, Kadın Doğum ve Anestezi doktoru kalmadı.
Uzunköprü merkez ve köylerle beraber yaklaşık 63 bin kişiye hizmet veren Uzunköprü Devlet Hastanesi branş doktorların eksikliğinden gelen hastalara hizmet veremiyor.
Uzunköprü Devlet Hastanesinde, Uzman 15 doktordan 8’i istifa etti. Hastanede şu anda sadece Dahiliye, Genel Cerrah, Enfeksiyon, Ortopedi, Göz, Beyin Cerrahı, geçici olarak Kardiyolog ve Ürolog ile hemşire görev yapıyor.
Uzunköprü Devlet Hastanesinde KBB, Nöroloji, Kardiyoloji, Cildiye, Fizik Tedavi, Anestezi Uzmanı ve Kadın Doğum doktorları bulunmuyor.
Hastalar tedavileri için Edirne 1. Murat Devlet Hastanesi, Trakya Tıp Fakültesi, Özel Hastanelerde dertlerine çare arıyorlar.
Vatandaşlar, siyaset kurumunun yetkilileri yol yaptık, bina diktik ve yeni projeler üretiyoruz diyerek vatandaşı avutmak yerine pandemi döneminde Uzunköprü Devlet Hastanesinde zaman zaman doktor bulmakta zorlanan hasta yakınları hastanede doktor yokluğuna tepki göstererek yetkililer bu soruna çare bularak en çok ihtiyaç duyulan doktorların geçici veya atama yapılması, vatandaşa hizmet vermesini istiyorlar.
Öncesinde gerekli planlamalar yapılmadan mı geçici görevlendirmeler yapılıyor sorusu akıllara gelirken, oluşan mağduriyet sonrasında vatandaşlar Ak Parti Hükümetine seçim zamanı yaşadıkları mağduriyetin faturasını çıkaracaklarını söylüyorlar.
Haber: İsmet Yaraşır – Uzunköprü Gürses
admin admin (ilkhavadisgazetesi@gmail.com)

İlk yorumu siz yazın