AKSARAY VALİLİĞİ GÜNCEL

Cumhuriyetimizin 100. yılında Aksaray’da 1923 fidanı toprakla buluştu

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılında 1923 fidanı toprakla buluştu.

Loading

Cumhuriyetimizin 100. yılında Aksaray’da 1923 fidanı toprakla buluştu

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 100. Yıl Hatıra Ormanı Fidan Dikim Töreni Akin Köyü yolu üzerinde bulunan arazide gerçekleştirildi. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılında 1923 fidanı toprakla buluştu.

1923 fidanı toprakla buluştuğu 100. Yıl Hatıra Ormanı Fidan Dikim Töreni etkinliğine Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir,  Aksaray İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Vali Yardımcısı Hakan KILINÇKAYA, Vali Yardımcısı, Murat Çağrı ERDİNÇ Vali Yardımcısı, Şeyma POLAT BALAK, Aksaray İl Jandarma Komutanı J. Albay Mehmet Ali BAYER, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpay ARIBAŞ, Aksaray Baro Başkanı     Av. Ferit KÖSE, Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray İl Başkanı Av. Bilal ÖZDEMİR, Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan YILDIZ, Aksaray İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah GÜLEÇ, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bilal AKGÜN, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ, Aksaray Orman İşletme Müdürü, Abidder YURTMAN Karayolları 38. Şube Şefi Mustafa DOĞAN, TEMA Vakfı Aksaray İl Temsilcisi Raziye KAYAN, Aksaray Yeşil Doğa Derneği Başkanı Abdulkadir Ay,  polis okulu öğrencileri, Aksaray’da öğretim yapan ilk, orta ve lise okullarından öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte basın mensuplarına açıklama yapan Aksaray valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu “Çocuklarımızla birlikte büyüsünler diye 1923 fidanı toprakla buluşturduk. Cumhuriyetimizin 100 kuruluş yıldönümünü kutlamak için bir dizi etkinlikler yapacağız bu da onlardan birisi olan Ağaç dikme ile oluşturulan Hatıra ormanı için buradayız Aksaray Olarak bütün gençler, çocuklarımız öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz rektörümüz başsavcımız tüm kamu kurum temsilcilerimiz tüm sivil toplum temsilcilerimiz kısa tüm Aksaray olarak hepimiz buradayız, çok mutluyuz çünkü, Cumhuriyetimizin 100. Yılına başlıyoruz. Tabi Ağaç dikimi çok önemli Aksarayımızın her tarafını yeşil ağaçlarla çevirmeyi hedefliyoruz, gençlerimizle birlikte halkımızla birlikte hep birlikte nefes almak için çaba sarf edeceğiz. 100. yıl etkinliklerimiz Pazar gününe kadar devam edecek, Aksaray’ın her tarafını bayraklarla süsleyeceğiz, hem nice yüzyıllar diliyorum buradan Cumhuriyetimizin KURUCUSU Mustafa Kemal ve silah Arkadaşlarını rahmetle yad eşiyorum, şehitlerimizi rahmetle anıyorum kahraman gazilerimize hayırlı sağlıklı ömür diliyorum Allah Devletimize milletimize zeval vermesin, özellikle bu günü ağaç diken gençlerimize hediye ediyoruz ‘’ dedi.

Etkinliğe katılanların 1923 fidanı toprakla buluşturması sonunda etkinlik sona erdi.

 

 

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL