ASAYİŞ

Çölkesen kongrede uyulması gereken ķurallar açıkladı

Çölkesen kongrede uyulması gereken ķurallar açıkladı

Loading

MHP Aksaray İl Başkanı Av.Mustafa ÇÖLKESEN yazılı bir açıklamada bulunarak, partisinin 23 Ağustos’ta Merkez İlçe ile başlayacak olan kongrelerde uyulması gereken kurallara ilişkin uyarılarda bulundu.

Açıklamaya göre; Kovid-19 salgını dolayısıyla yaşanan olağandışı şartlarda yapacağımız ilçe kongrelerinde uyulması ve uygulanması zorunlu kurallar şu şekildedir;

1. Maske, temizlik ve sosyal mesafe kuralı hassasiyetle uygulanacaktır.
2. İlçe kongrelerinin gerçekleşeceği alanlar dezenfekte edilecek, girişlerde el dezenfektanları bulundurulacaktır.
3. Kongrelerin gerçekleşeceği alan girişlerinde ateş ölçer ile delegelerin ateşleri ölçülerek, her birine maske temin edilecektir.
4. Delegelerin salon içinde sosyal mesafe kurallarına uygun biçimde maske ile yer almaları sağlanacaktır.
5. Oy kullanma işlemi sırayla yapılacak, delegeler oy kullanma işleminden sonra sandık başında beklemeyeceklerdir.
6. Kongreler, seyircisiz bir şekilde ve sadece hazırun listesinde adı bulunan delegelerin ve görevlilerin katılımıyla gerçekleştirilecektir.
7. İlçe kongrelerine genel merkezimizden onayı alınan dava arkadaşlarımızla tek liste olarak gidilecek olup, birlik ve bütünlüğümüz adına başkaca aday çıkarılmayacaktır.
9. İlçe kongrelerimize dışarıdan müdahale ve sızma teşebbüslerinin, maksatlı kışkırtma hamlelerinin her şart ve durumda engellenmesi sağlanacaktır.
10. Genel Merkezimizin kongre süreci hakkında aldığı söz konusu kararlara uymayan kişi ve kişiler hakkında gereken her türlü tedbir alınacaktır.
11. Kongreler yapılırken huzur ve sükûneti bozmaya, kargaşa çıkarmaya çalışan; birlik ve bütünlük olgusunu baltalamaya niyetlenen kimseler hakkında Parti Tüzüğü uyarınca işlem yapılacaktır.

Genel Merkezimizin aldığı bu kararlar ve tedbirlere uygun olarak 23 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak olan MHP Aksaray İlçe Kongrelerinin milletimize, partimize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum ve merkez dahil ilçelerimizde tek aday üzerinde kongrelerimizi gerçekleştireceğiz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL