Çiftçi kardeşleri darp edip silah ile vurdular

Tartıştıkları çiftçi kardeşleri darp edip, silahla vurdular: 2 ağır yaralı

Çiftçi kardeşleri darp edip silah ile vurdular
Yazar : Tarih : Yorum Yap
 Aksaray Ulukışla köyünde meydana gelen olayda biçerdövercilik yapan Muhittin Çalışkanoğlu(27) ile kardeşi İhsan Çalışkanoğlu(24) tarlada çalıştıkları esnada tartıştıkları kişiler tarafından darp edilip, silahla vuruldular.
Tartışma sonrası İhsan Çalışkanoğlu silahla vurularak ağır yaralanırken, kardeşi Muhittin Çalışkanoğlu darp sonucu kafatasında oluşan çatlaklar nedeniyle ameliyata alındı.

Edinilen bilgilere göre  Aksaray ili Ulukışla köyünde biçer döverleri işi yapan İhsan Çalışkanoğlu ve Muhittın Çalışkanoğlu  kardeşler bir tarlanın biçim işini yaparken iddialara göre S. A. isimli şahıs İhsan Çalışkanoğlu ve Muhittın Çalışkanoğlu kardeşlerin yanına gelip ;

“Benimde ayçiçek tarlamı biçeceksin” demesi üzerine; çıkan sölü tartışmanın sonucunda sinirlenen tarla sahibinin oğlu tarafından kurşunlanır. Olayı görenler tarafından ihbar sonucu olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edilir. Yaralılar Konya Meram tıp fakültesine sevk olur.

İddialara göre Aksaray ili Ulukışla köyünde biçer döverleri işi yapan İhsan Çalışkanoğlu ve Muhittın Çalışkanoğlu  kardeşler bir tarlanın biçim işini yaparken iddialara göre S. A. isimli şahıs İhsan Çalışkanoğlu ve Muhittın Çalışkanoğlu kardeşlerin yanına gelip ;

“Benimde ayçiçek tarlamı biçeceksin” demesi üzerine İhsan Çalışkanoğlu “Şuan başka bir tarladayım biçemem” dediğinde, S. A. sözle hakaretlerde bulunur. Bunun üzerine tartışma çıkar. S.A. sinirlenip yanındaki çocuğa (torununa) oğlum babanı çağır demesi ile oğlu .A.A arabasından tabancasını çıkararak aniden İhsan Çalışkanoğlu ve Muhittın Çalışkanoğlu kardeşlerin üzerine kurşun sıkar. İhsan Çalışkanoğlu, D. A.A’nın tabancasıyla sıktığı kurşunların hedefi olur, kurşun İhsan Çalışkanoğlu’nun boğazından girip omurilik kemiğini parçalayarak çıkması sonucu ağır yaralanır. Muhittın Çalışkanoğlu ise şahıs tarafından silahın dipçiği ile kafatasından darp edilir. darp sonrası Muhittın Çalışkanoğlu Kafatasında kırılmalar oluşması sonucu yoğun bakımda bir süre kalıp ameliyata alındı.

Olay sonrası D. A.A. kayıplara karışır güvenlik güçleri firari şahsı her yerde arıyor.

 

İlk yorumu siz yazın