SİYASET

CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir

CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir

Herkesin beklediği açıklama bu gün akşam saatlerinde geldi. CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir olduğu açıklandı.

31 Mart yerel seçimine 2 aydan az bir süre kaldı. Bu süreçte siyasi partilerin adayla belirme mesaisi ise devam ediyor.

CHP, MYK ve PM toplantılarının ardından yerel seçimlerde yarışacak 103 belediye başkan adayını daha duyurdu. Açıklanan İsimler arasında CHP Aksaray Belediye Başkan adayı olarak Pelinsu Yıldırım Demir’in ismi de açıklandı.

CHP, MYK ve PM toplantılarının ardından  yapılan yazılı açıklamaya göre, yerel seçimlerde Aksaray’da Belediye başkanlık yarışında CHP Aksaray Belediye Başkan adayı olarak Pelinsu Yıldırım Demir sahalarda yerini alacak.

Pelinsu Yıldırım Demir kimdir?

1992 doğumlu, üniversite eğitimini Aksaray Üniversitesinde tamamladı. 2016 senesinde Aksaray Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2016 yılından itibaren kendisine ait harita mühendislik bürosunda hizmet vermekte.

Siyasi yaşamına, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Merkez İlçe Başkanı olarak 2013 yılında başladı.

2013 – 2016 yılları arasında Gençlik Kolları Merkez İlçe Başkanlığı, 2018 yılında İl Yönetim Kurulu Üyeliği; İl Bilişim Sorumlusu olarak görev yaptı. 2015 yılından itibaren parti içi eğitmenlik görevi halen devam etmekte. Aksaray Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu’nu kurdu. Kurucu başkanlık yaptı.

2018 Genel Seçimlerinde CHP’den (Cumhuriyet Halk Partisi) Aksaray Milletvekili adayı oldu..

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL