ASAYİŞ

Çalınan iş Makinesini JASAT buldu

Çalınan iş Makinesini JASAT buldu

Loading

Aksaray Merkez ilçe Taşpınar beldesinde bulunan Aksaray OSB girişine bırakılan iş makinesinin çalınması ile ilgili olay Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma dedektifleri (JASAT) tarafından aydınlatıldı. Çalınan 30 tonluk “İş Makinesi (Ekskavatör)” bulundu.  çalan 2 kişi operasyon ile yakalanarak adalete teslim edildi.

Olay  04.02.2021 günü Aksaray OSB girişnde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre  başka bir ile nakil edilmek için Aksaray OSB girişine bırakılan 30 tonluk “İş Makinesi (Ekskavatör)” kimliği belirsiz kişilerce çalındı.

İş makinesi sahibi İ.C. Ajsaray İl Jandarma komutanlığına 30 tonluk “İş Makinesi (Ekskavatör)” 04.02.2021 günü Aksaray OSB girişine başka bir ile nakil edilmek için bıraktığını ve buradan çalındığını ihbarında bulundu. Olayın bildirilmesi üzerine Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT jandarma dedektiflerinin 5 günlük titiz ve ısrarlı çalışmaları sonucunda şüphelilerin F. A, S.T olduğu bahse konu iş makinasını Aksaray merkez Yenikent beldesine gizlediklerinin tespit etti. Bölgede araştırma yapan JASAT jandarma dedektifleri piyasa değeri yaklaşık 400.000 TL olan iş makinası Yenikent beldesinde gizlendiği yerde bulundu. Olayın şüphelileri şüphelileri F. A, S.T yakalanarak göz altına alındı. değeri yaklaşık 400.000 TL olan iş makinası sahibi İ.C ‘ye teslim edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL