ASAYİŞ

Çakar lamba ile yakalandı “Vatan haini miyim” dedi

Çakar lamba ile yakalandı “Vatan haini miyim” dedi

Loading

Aksaray’da uygulama alanına çakar lambaları açık giren ve polisi fark edince çakar lambayı söndüren sürücü, “Abartıyorsunuz, vatan haini miyim?” diyerek kendini savundu. Sürücüye bin 823 TL para cezası uygulandı.

Aksaray’da İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi ekiplerince gerçekleştirilen uygulamada polis ekipleri uygulama esnasında noktaya yaklaşan 51 KC 855 plakalı minibüste çakar olduğunu fark ederek durdurdu. Polisi son anda gören sürücü çakar lambalarını kapattı. Araç sürücüsü Ö.T. (35) polis ekiplerine ilk olarak çakar lamba olmadığını söyledi. Daha sonra araç içerisinde yapılan aramada çakmaklığa takılı elektronik düzeneği fark eden bekçiler çakar lambayı yakarak buldu. Sürücü, çakar lambanın bulunmasının ardından bu kez polis ekiplerine ilginç savunmada bulundu. Polislere, “Öyle bir diyorsunuz ki sanki ben vatan hainiyim. Sende benim yerimde olsan aynıyı söyleyebilirsin. Sende olsan söyleyebilirsin. Abartıyorsunuz. Haklısınız dedim kabul ettim o anki psikoloji ya” dedi.
Çakarlı lambası sökülen sürücüye çakarlı araç kullanmaktan bin 823 TL para cezası uygulandı. Araç denetimler çerçevesinde incelendikten sonra gönderildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL