ASAYİŞ

Binlerce Sulama borusu ve aparatını çaldılar

Binlerce Sulama borusu ve aparatını çaldılar

Loading

jandarma ekipleri tarafından şüphe üzerine durdurulan traktörde, tarlalardan çalınan sulama boruları çıktı. Gözaltına alınan 70 yaşındaki baba ve oğlunun evinde arama yapan jandarma ekipleri, daha önceden farklı tarihlerde çalındığı değerlendirilen binlerce sulama borusu ile sulama borusu aparatlarını  görünce hayrete düştü.

Tarım ve hayvancılıkla uğraşanları yoğunlukta bulunduğu Konya’nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesinde devriye gezen jandarma ekipleri, şüphe üzerine Y.A’nın (35) kullandığı traktörü durdurdu.

Üzeri brandayla kapalı traktör römorkunda yaklaşık 100 adet sulama boruları ve fıskiyeleri olduğu görüldü. Araştırmalarını genişleten jandarma ekipleri Y.A. ve babası M.A.’nın (70) sulama malzemelerini M.Ç.’nin tarlasından çaldığını belirledi. Baba ve oğlu gözaltına alındı.

Aynı mahallede yaşayan şüphelilerin evlerinde arama yapan ekipler, çok sayıda sulama borusu ve malzemesi buldu. Yapılan incelemeler sonucu malzemelerin daha önceden çalındığı tespit edildi. Evde yapılan aramada 2 bin 555 adet sulama borusu, bin 600 adet de sulama aparatı ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler tespiti yapıldıktan sonra sahiplerine teslim edildi.

Daha önce bir suç kaydı olmadığı öğrenilen baba ve oğul jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Baba ve oğlu çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol kararıyla serbest kaldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL