ASAYİŞ

Bedava Kart SOSYAL MESAFEYİ Unutturdu

Bedava Kart SOSYAL MESAFEYİ Unutturdu

Loading

Aksaray Belediyesi tarafından 15 Temmuz Milli İrade Meydanında Bedava kart dağıtıldığını duyan vatandaşlar stantların bulunduğu yere akın etti SOSYAL MESAFE Unutuldu POLİS Etkinliği Sonlandırdı.

Aksaray Belediyesi Covid-19 salgını sürecinde yayılımın önüne geçmek için yeni bir uygulamayı daha bu günden itibaren hayata geçiriyor. Şehir içi ulaşımda kullanılan toplu taşıma araçlarında nakit ile ödeme yapılarak yolculuk yapılması sonlandırıldı. Bu günden itibaren HES kodu tanımlı toplu taşıma kartları kullanılacak.
Aksaray Belediyesi Aksaray 15 Temmuz Milli irade Meydanında stant kurarak vatandaşlara ücretsiz HES kodu tanımlı toplu taşıma kartları dağıtımı yapmaya başladı.
Ücretsiz HES kodu tanımlı toplu taşıma kartları dağıtımını duyan vatandaşlar. Stantların önünde uzun kuyruklar oluştururken. SOSYAL Mesafe Kuralı Unutuldu. Yoğunluk nedeni ile Ücretsiz HES kodu tanımlı toplu taşıma kartları dağıtım standı önünde karmaşanın önlenmesi için polis ve salgın denetim ekipleri, vatandaşları sosyal mesafe kuralına uymaları konusun da sık sık uyardı.
Yeni uygulamaya göre toplu taşıma araçlarını kullanacak vatandaşlar HES kodu tanımlı toplu taşıma kartları ile seyahat etmeleri zorunlu hale getirildi.
Aksaray Belediyesinin toplu taşıma araçlarında hayata geçirdiği, yeni uygulama ile para alışverişinin önüne geçilerek sürücüler ve yolcular arasındaki teması en aza indirmeyi amaçlıyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL