Genel

BAY BAŞKANA AÇIK MEKTUP.!

BAY BAŞKANA AÇIK MEKTUP.!

“Sigara içmek kanaatimce haramdır” değil, “sigara içmekte haramdır, dolaylı da olsa sömürü sistemine kazanç sağlıyorsa su da haramdır” deseydiniz keşke..!“Kanaatince haramsa” bana ne.!Haram mı değil mi.?Bu neyin korkusu.!Allah peygamberini bile “el alem ne der” diye düşündüğü için nasıl uyardı.!Bilirsiniz, okumuş adamsınız.!
Hani biz “sigara haramdır” dediğimizde bizi topa tutan bir grup olmuştu.Buna ancak müçtehidler karar verir demişti.!Oysa Allah, bu kitaptan ancak müçtehitler anlar demiyordu. 

Neyse Sayın Başkan.!*Keşke deseydiniz ki, sigara gibi haramdan alınan ötv ile, bize ödenen maaşta haramdır.
*Keşke deseydiniz ki, bize “din adamı” diyorlar, biz din adamları haramdan besleniyoruz.Bizi haramdan kurtarın.
*Keşke deseydiniz ki, hele faiz varya faiz, sigaradan, içkiden hatta tüm büyük haramlardan daha haramdır.
*Keşke deseydiniz ki, ne olur Sayın Tayyip Erdoğan’a biz de yardım edelim de faizin haram olduğunu müslümanlara söyleyelim, kimse faize bulaşmasın.Ama siz de biliyorsunuz, söyleseniz de etkili olmayacak.Çünkü iki nedenle söylemiyorsunuz.Ya faiz haram değil, ya da söylediniz dinleyen olmadı.Faiz kesin haram, endişeye mahal yok.!Eğer söyledikleriniz etkili değilse, kendinizi yoklayın.!Eğer sözleriniz tesirli değilse, kendinize “peygamber mesleği icra ediyoruz” demeyin.Ücreti mukabilinde din anlatıyoruz deyin.
Çünkü düşünün:Peygamber onca çaresizlik içinde meseleyi anlattı ve görevini onurla tamamladı gitti.Siz yüzlerce yıldır anlayamıyorsunuz veya anlayamıyorsunuz.
Size gerçeği söylememeniz için maaş verilmiyorsa, faize bulaşan namaza gelmesin dermisin..!
İkimizde biliyoruz ki faiz yiyen namaza yaklaşamaz.İslam ülkesinde faiz varsa birileri karunlaştı demektir.!
O Karunlar  kimler.?Peygamber faizi bitirmek için, önce Ebu Cehil düzenini yıktı.Faiz yıkılmıyorsa savaşılması gereken karun veya firavun var demektir.Yoksa neden faiz olsun..!!!Değil mi.?Para bir gruba geçti.!Kim o gurup..?
Ya bul tespit et, ya da mesleğine din hizmetleri deme.Din adamı olmak, okumakla olunmaz..!Okuyanda zaten din adamı olmaz….
Bay Başkan:Okuyandan neden din adamı olmaz biliyormusunuz.?Çünkü onlar yaratan rableri adı ile okurlar.!Onlar sabah namazı için mesai istemezler.!
Hani içinizden bir gurup çıkıp dedi ki;Sabah namazı için mesai istiyoruz.!
Evet evet dediler.Sabah namazı için mesai isteyenleri tespit edip görevden de atmadınız.

Ama bir gün, gerçeği bağıra bağıra söyleyeceksiniz.
Söyleyeceksiniz çünkü; Dostoyevski derki:Gerçek her şeyin babasıdır ve herşeyin üstündedir.Er geç su altındaki gerçekler ortaya çıkacaktır.Hatta size rağmen.
Bir hüküm verirken bana göre demeyiniz.Sana göreyse, bana ne.!Anladınız.!
Sayın Başkan:İslam peygamberi faize bir çok nedenlerle savaş açmış, bunların en önemli nedeni ise: üretmeden tüketmenin önünü açması..!
Parası olan bankaya verecek, bankada yüksek oranla diğer garibanı sömürecek.Bu nedenle faize zulüm düzeni de denmiştir.
Bay Başkan.!Diyelim ki islam faizi haram kılmadı, yinede akıl faizin çirkin olduğunu görüp insanlık suçu saymalıdır.Eğer insanlık bu çirkinliğin farkına varsa, Allah zaten yasak etmezdi.(Bu çizgiyi anlamayı denersin umarım.!)
Zira Allah, insanlığa peygamberi zaten yoldan çıkıp zulme meyil ettiğinde gönderdi.Hal böyle olunca faiz insanlık suçudur.İnsanlık faizin nasıl bela olduğunu bilseydi, bırakın faiz bulaşmış para ile ibadet yapmayı faiz bulaşmış elini keserdi.Bu zulüm düzeni hepimizi helak edecek.Acil önlem alalım.

Doğru yolda olana selam olsun.!

Ferda AKGÜL : Köşe Yazarı

UYARI: Yazılardaki fikir ve değerlendirmeler yazarlara aittir ve aksi belirtilmediği sürece https://www.ilkhavadisgazetesi.com İnternet Haber sitesinin görüşlerini yansıtmaz. Bütün hukuki sorumluluk yazara aittir.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL