ASAYİŞ

Bartın’daki Maden Faciasında ölü sayısı 25’e yükseldi

Bartın’daki Maden Faciasında ölü sayısı 25’e yükseldi

Loading

Bartın’ın Amasra ilçesinde Amasra Taşkömürü İşletme Müessesine ait maden ocağında meydana gelen Grizu Patlaması ile ilgili, bölgeden gelen son bilgilere göre Ölü sayısı 25 e yükseldi. Patlama sonrası çıkan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Yetkililer yangın söndürülmeden yeraltında mahsur kalan işçilerin kurtarılmasının imkânsız olduğunu belirttiler.

Bölgeden gelen son haberlere göre;

Bartın’ın Amasra ilçesinde Amasra Taşkömürü İşletme Müessesine ait maden ocağında patlamada çıkan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Bartın’ın Amasra ilçesinde Amasra Taşkömürü İşletme Müessesine ait maden ocağında saat 18.15 sularında -300 kotunda Grizu patlaması sonucu çıkan yangın söndürülme çalışmaları sürüyor. Yer altında mahsur kalan işçileri kurtarmak için maden sahasında 74 arama kurtarma ekibi çalışıyor.

Yangın söndürülmeden mahsur kalan işçilere ulaşılamayacağını belirten uzmanlar “300 kotunda Grizu patlaması sonucu çıkan yangın söndürülme çalışmalarımız sürüyor.” Açıklamasında bulundu.

 Karabük Valiliğince yapılan açıklamada;

Bölgeye ulaştırılan yardım malzemeleri ve destek unsurları arasında, 5 ambulans ile 15 personel, 6 personelle beraber 2 UMKE aracı, 7 personelli 2 AFAD aracı, 3 trafik ekibiyle 6 personel, 11 çevik kuvvet ekibi, 1 kamyon ve 4 adet koordinasyon ve genel kullanım çadırı, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden 15 kişilik psikodestek ekibi yer aldı.

Öte yandan Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Safranbolu Devlet Hastanesi acil müdahale ve tedavi maksadıyla yaralılar için hazır hale getirildiği Karabük Valiliğince bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL