Genel

Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi geleneksel el sanatları sergisi açıldı

Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi geleneksel el sanatları sergisi açıldı

Loading

Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi geleneksel el sanatları sergisi açıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen ‘El Emeği, Göz Nuru’ geleneksel el sanatları sergisi düzenlenen törenle açıldı. 

Aksaray Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü desteği açılan kurslarda Aksaray Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan bakım ve koruma altındaki engellilerin yaptığı el emeği, göz nuru; takı, ahşap ve süs eşyalarından oluşan sergi büyük ilgi gördü. Açılışı öncesi engelliler mini bir gösteri sundu. 

Açılışı gerçekleştirilen sergiyi gezerek bilgi alan Aksaray Valisi Ali Mantı’nın eşi Işıl Mantı sergide yer alan el sanatları ürünlerini çok güzel olduğunu söyledi. Işıl Mantı sergide yer alan ürünlerin üretiminde emekleri geçen öğretmenler ve kursiyerleri tebrik etti. Bakım ve koruma altındaki engellilerden Talip Kaya kendi yazdığı şiir kitabını imzalayarak Işıl Mantı’ya verdi.

5 gün boyunca açık kalacak el sanatları sergisini gezen vatandaşlar ürünleri incelerken satışa sunulan ürünlerin bir kısmı kısa sürede satıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen ‘El Emeği, Göz Nuru’ geleneksel el sanatları sergisi açılış törenine Aksaray Valisi Ali Mantı’nın eşi Işıl Mantı, Aksaray Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş, Göç İdaresi Müdürü Mehmet Servet Yelken, Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürü Refik Tezcan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk eşi Türkan Aktürk kurum çalışanları ve davetliler katıldı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL