Genel

Ayhan Erel’den Suç Duyurusu

Ayhan Erel’den Suç Duyurusu

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Av. Ayhan EREL, 4 Mart 2019 tarihinde kamuoyu ile paylaşılan “Gezici Araştırma” anket içeriğinde İYİ Partiyi HDP ile iş birliği varmış gibi göstererek kamuoyu önünde algı yaratacak bir yayın gerçekleştirmesi nedeniyle Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Erel yaptığı yazılı açıklamada;

“31 Mart 2019 yerel seçimler yalan ve iftiralarla yönlendirilmeye çalışılmaktadır.

Gezici Anket şirketi Türkiye genelinde yaptığı bir anket sırasında vatandaşları arayarak  Millet İttifakı kapsamında “CHP, İYİ Parti ve HDP’ye oy verir misiniz?” sorusu neticesinde, kamuoyuyla bir sonuç paylaşmıştır.

Biz Aksaray’da İYİ Parti olarak CHP ile bir iş birlikteliği yaptık.  HDP’yle partimizin en ufak bir iş birliği, en ufak bir yakınlaşması söz konusu değildir.

Bu yüzden; Gezici Araştırma anket  içeriğinde İYİ Partiyi HDP ile iş birliği varmış gibi göstererek kamuoyu önünde algı yaratacak bir yayın gerçekleştirmesi nedeniyle Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum.

Ne medya sansürü ne de anket şirketlerinin algı operasyonu Aksaray’da ve tüm Türkiye’de başarımızı engelleyemeyecektir.

Tarafsız anketlerin yapmış olduğu araştırmalara göre IYI PARTİ Aksaray da  belediye başkanlığını kazanacağı kesin olarak görünmektedir. Sahte yanıltıcı anketler bu gerçeği değiştiremeyecek tir.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki İYİ bir Türkiye için “Bismillah” diye çıktığımız bu yolu “Ne Mutlu Türk’üm!” diye bitireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL