ASAYİŞ

Alayhan Jandarma Karakolu yeniden Tören ile hizmete açıldı.

Alayhan Jandarma Karakolu yeniden Tören ile hizmete açıldı.
1910 yılında hizmete başlayan 2013 yılında kapatılarak görevleri merkez jandarma karakoluna devredilen Alayhan Jandarma Karakolu yeniden hizmete açıldı.
Açılış töreninde konuşan Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu; Jandarmanın sorumluluk sahası içerisinde caydırıcılık ve önleyicilik görevi ile vatandaşların huzur kaynağı olduğunu ifade etti.
Açılış töreni saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, güvenlik ve huzurun sağlanmasının en önemli hizmetler arasında yer aldığını belirterek; yeniden hizmete giren karakolun, bölgedeki köylerin genel asayiş ve güvenliğine katkı sağlayacağını söyledi.
Jandarmanın hem sivil toplumla iç içe bir hizmet anlayışına sahip, hem de askeri disiplinle donatılmış, bir güvenlik birimi olduğunu ifade eden Vali Kumbuzoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şehirde ve kırsalda önemli hizmetler sunan jandarma teşkilatımız kolluk kuvveti olarak, asayişi sağlamak, suçları önlemek ve toplumun huzurunu korumak gibi temel görevleri yürütürken, diğer taraftan, doğal afetler, kazalar ve benzeri olaylarda da acil durum müdahaleleriyle etkin bir şekilde rol almaktadır. Bu yönü ile Jandarma, Toplumla doğrudan etkileşim ve iletişim içindedir. Yeniden hizmete açtığımız Alayhan Jandarma Karakolumuz Alayhan köyümüz ve çevre köylerin huzur ve güvenliği için etkin bir şekilde hizmet verecektir.” dedi.
Aksaray İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Ali Bayer’de yaptığı konuşmasında; Jandarmanın güvenlik hizmetlerini daha etkin, süratli, verimli ve koordineli bir şekilde icra edebilmek maksadıyla, bilgi çağı adı verilen; günün gereklerine ve ruhuna uygun görev yapma bilinciyle hareket ettiğini söyledi. Bayer; yeniden hizmete açılan Alayhan Jandarma Karakolunun sorumluluk sahası içerisinde 16 köy bulunduğunu toplamda 4 bin 643 nüfusa hizmet vereceğini söyledi.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL