Genel

Aksaray’da19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

Aksaray’da19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

Loading

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Aksaray’da 15 Temmuz Milli İrade Meydanında tören düzenlendi

Covid-19 Pandemi tedbirleri kapsamında kısıtlı davetli ile gerçekleştirilen törende Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve Muharip Gaziler Derneği Aksaray Şube Başkanı Mustafa Dağ Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Saygı duruşu ardından İstiklal Marşının söylendiği törende konuşma yapan Vali Hamza Aydoğdu, gazilerin toprağı vatan, insanı millet yapan, yaşayan anıtlar olduğunu söyledi.

19 Eylül Gaziler Günü’nün vatanı ve milleti, ülkesi ve bayrağı için canını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerin şeref günü olduğunu kaydeden Vali Aydoğdu: “Sizler, vatan sevdası ile bu topraklar için “Şehadete niyet edip, gazilikle onurlanan kahramanlarsınız. Türk kahramanlığının, Türk fedakârlığının ölümsüz destanısınız. Bugün bizlere düşen en büyük ortak sorumluluk; bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, milli birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolleri, vatanseverlikleriyle övündüğümüz, emsalsiz fedakârlıklarını örnek aldığımız gazilerimizin, taşıdıkları şerefe ve değerli kişiliklerine yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmelerini sağlamaktır.Hak ettikleri saygı ve hürmeti göstermek, sorunları ile yakından ilgilenerek onlara olan vefa borcumuzu ödemek için devlet ve millet olarak elimizden geleni en iyi şekilde yapmaktır.” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ise konuşmasında; şehit ve gaziler sayesinde bu topraklarda barış kardeşlik ve huzur içinde yaşadıklarının şuurunda olduklarını söyledi.

Dinçer; “Şehit ve gazilerimizin emanetlerini muhafaza etmek ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar ürerinde ilelebet dalgalandırmak ve aziz milletimizle dayanışma içinde bu emaneti daha yükseklere taşımak en büyük arzumuz ve idealimizdir” dedi.

Tören Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve katılımcıların gazilerle Atatürk Anıtı önünde fotoğraf çektirmesi ile sona erdi. Vali Aydoğdu beraberindeki heyet ile birlikte gazilerle çay içerek bir süre sohbet etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL