Aksaray’da yanıcı madde yüklü TIR alev topuna döndü.

Aksaray Adana Karayolu 6. Km de bir akaryakıt ve dinlenme tesisi girişinde, Orhan Emeç ( 31) sevk idaresindeki balata spreyi yüklü TIR henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı alev alev yandı.

Aksaray’da yanıcı madde yüklü TIR alev topuna döndü.
Yazar : Tarih : Okunma : 11.087 Okuma Yorum Yap

İstanbul’da fabrikadan yüklenen balata spreylerini  Şanlıurfa’ya götüren Orhan E. (31) sevk idaresindeki 63 ADG 886 plakalı TIR Aksaray – Karasu Kavşağına geldiği esnada virajı alamadı. Virajdan dönüş yaparken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrilerek yan yatan tır bir anda alev aldı. Sürücü TIR’ı terk ederek canını kurtardı. Yanan TIR Demir yığınına döndü.

İstanbul’da fabrikadan yüklenen balata spreylerini Şanlıurfa’ya götüren Orhan E. (31) idaresindeki 63 ADG 886 plakalı tır Karasu Kavşağına geldiği esnada virajı alamadı. Virajdan dönüş yaparken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrilerek yan yatan tır bir anda alev aldı. TIR’da çıkan yangın kısa sürede aracın her tarafını kapladı. TIR sürücüsü 31 yaşındaki Orhan Emeç yangını fark etmesiyle TIR dan uzaklaşarak canını kurtardı. Adeta alev topuna dönen TIR’ı gören diğer vatandaşlar, durumu hemen itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine AFAD, çok sayıda İtfaiye ve ambulans sevk edildi.

Dinlenme tesisinde çalışanlar ve yoldan geçen sürücüler kendi yangın tüpleri ile müdahale etmeye çalıştı ancak yangının büyüklüğü karşısında başarılı olamadılar. Yanan TIR’ın olduğu yere ulaşan çok sayıda İtfaiye ekipleri Yanan TIR’a müdahale etti. Yangında, zaman zaman TIR’ın Dorse bölümünde bulunan yanıcı madde olan balata spreylerinin art arda patlaması nedeniyle yangına müdahalede eden itfaiye ekiplerin işlerini zorlaştırdı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen TIR demir yığınına döndü.

Polis TIR yangını ile ilgili soruşturma başlattı.

 

İlk yorumu siz yazın