ASAYİŞ

Aksaray’da Trafik denetimleri her yerde

Aksaray’da Trafik denetimleri her yerde

Loading

Aksaray Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Aksaray’da Trafik denetimleri hakkında basına bilgilendirme açıklaması Aksaray Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nden geldi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi.

Trafik kazalarının meydana gelmesinde önemli rol oynayan kış mevsimi koşulları ve trafik güvenliğine yönelik olumsuzluklar dikkate alınarak, bölgemiz sorumluluk alanlarında vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması ile trafik güvenliğinin ve düzeninin sağlanması amacıyla;

Denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirilerek, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için ilimizde trafiğin yoğun olduğu güzergâhlar ile kavşak konumunda olan kesimlerde çevirme uygulamalarının yanı sıra, drone kullanılarak havadan denetimler ile radar ekipleri ve EDS ile elektronik denetimler etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Bu amaçla;

Aksaray Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince kavşaklarda ve trafiğin yoğun olduğu güzergâhlarda drone kullanılarak havadan denetimlerde kırmızı ışık ihlali, cep telefonu ile görüşme, emniyet şeridi ihlali ve emniyet kemeri ihlalleri yapan sürücülere, Radar ekipleri ve Elektronik Denetleme Sistemleri ile hız ihlali yapan sürücüler üzerine, çevirme ekiplerimiz vasıtasıyla tonajlı yük taşıyan, alkollü araç kullanan ve eksiklikleri bulunan araç ve sürücülere yapılan uygulamalarda; görevliler ile vatandaşın yüz yüze temas kurması sağlanmış yapmış oldukları hatalar kendilerine aktarılmış gerekli cezai işlemler uygulandıktan sonra sürücülerin uyarılarak yollarına devam etmeleri sağlanmıştır.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince 15-16 Aralık 2022 tarihlerinde ilimiz genelinde Okul Servisi ve kış lastiği denetimleri yapılmıştır. Yapılan denetimlerde araç ve sürücüleri kontrol edilmiş kusuru görülen sürücülere Karayolları Trafik Kanunun ilgili maddelerine istinaden trafik idari para cezası tatbik edilmiştir.

İlimizde trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak bundan önce olduğu gibi trafik denetimleri artarak ve kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

  AKSARAY EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL