SİYASET

Aksaray’da siyasi partilerin aday isimleri CHP haricinde belli oldu

Aksaray’da siyasi partilerin aday isimleri CHP haricinde belli oldu

Loading

Aksaray Belediye Başkanlığı için siyasi partilerin aday isimleri CHP haricinde belli oldu.

Alfabetik sıraya göre siyasi partilerin Aksaray Belediye Başkan adayları şöyle;

Adalet ve Kalkınma Partisi; Mevcut Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren DİNÇER

İYİ Parti; Tuğrul KARACAER

Cumhuriyet Halk Partisi; Adayını henüz açıklamadı

Milliyetçi Hareket Partisi; Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı İrfan ÇITAK

Vatandaşların beklentileri doğrultusunda siyasi partiler tarafından belirlenecek isimler sahada vatandaşlara yapacakları projeleri anlatarak oyuna talip olduklarını belirtecekler.

Adayların henüz projeleri konusunda bir açıklamaları olmadı. Aksaray seçmeni adayını açıklamayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin açıklayacağı adayı merak ile bekliyor.

Adaylar Hakkında Bilindik veya bilinmeyenler neler?

Adalet ve Kalkınma Partisi Aksaray Belediye Başkan adayı Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren DİNÇER seçim çalışmalarında izleyeceği yol merak konusu. Hatırlanacağı üzere Adalet ve Kalkınma Partisi Aksaray Belediye Başkan adayı Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren DİNÇER belediye başkanlığı döneminde kendisini eleştiren Yerel basın mensupları ile arasına set koyduğu için şeffaf belediyecilik konusunda başarılı bir grafik çizmemiş Aksaray Bünyesindeki Basın Ofisi tarafından hazırlanan haberleri yayınlamayan gazetecilere tavır koymuş tu. En son örneği Aksaray Yerel Basınında kendisini eleştiren gazetecileri ve yayın organı sahiplerini,  “10 OCAK Çalışan Gazeteciler Günü” için Aksaray Belediyesinin düzenlediği organizasyona davet etmemişti. Kendisine bağlı Aksaray Belediyesi Basın Ofisi tarafından Hazırlanan organizasyon ile ilgili haber metni ve görselleri haber yapın diye davet etmediği gazetecilere göndererek adeta onlar ile alay etmişti.  Bu sebepten, 31 Mart Mahalli idareler seçimlerini kazanması durumunda eleştirilere kapalı tutumunun devam edip etmeyeceği merak konusu.

Aksaray’ın içme suyu sorununa çözüm bulup bulamayacağı da gizemini korumakta 5 yıldır içme suyu sorununa çözüm bulamadığı için vatandaşın tepkisini çeken Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren DİNÇER, su sorununa çözüm bulacak projelerinin bulunmadığından dolayı 5 yıldır çözemediği vatandaşlar arasında en çok konuşulan konular arasında ilk sırada. Vatandaşlar marketlerden hazır su alma devrinin DR. Evren DİNÇER ile kapanmasının mümkün olmadığı konusunda hemfikir. Kısacası Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren DİNÇER’i zor bir seçim dönemi beklemekte.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin açıklayacağı aday Aksaray’da siyasi dengeleri alt üst edebileceği Aksaray siyasi kulislerinde kulaktan kulağa fısıldana dursun. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Adayını açıklamak için sona bırakması vatandaşlar arasında CHP Aday bulamıyor vatandaşı oyalıyor söylemlerinin çıkmasına neden olmakta. Bu seçimde kazanacak adayın belirlenmesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Adayının büyük rol oynayacağı siyaset kulislerinde konuşulmakta.

İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Tuğrul KARACAER partisi tarafından isminin açıklamasının ardından sahaya inerek vatandaş ile birebir temaslarda bulunup mahallelerdeki sorunları mahallede yaşayanlardan dinleyip çözüm yolları aramak için projeler geliştirdiği biliniyor. Yaşamının büyük bir kısmı siyasetin içerisinde geçmiş İYİ Parti Aksaray Milletvekili Turan YALDIR’ın siyasetteki yol arkadaşlarından birisi Tuğrul KARACAER İYİ Parti Genel merkezi ve Aksaray İl Teşkilatı tarafından desteklenen bir isim.

Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Belediye Başkan adayı İrfan ÇITAK ülkücü camia tarafından bilindik bir isim. Yaşına göre siyasetin içinde yoğrulmuş bir isim. Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarında farklı görevler üslenmiş ve aldığı görevlerde başarılı bir isim Milliyetçi Hareket Partisi tabanının dediği üzere Doğuştan Ülkücü mayası olan bir isim. Projelerini açıklayacağı günü vatandaşlar ve özellikle ülkücü camia sabırla bekliyor.

Haber : İzzet TINMAZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL