Genel

Aksaray’da Sanal toplulaştırma projesi hayata geçirilecek

Aksaray’da Sanal toplulaştırma projesi hayata geçirilecek

Loading

Aksaray’da Sanal toplulaştırma projesi hayata geçirilecek. Projeler bir bir hayata geçirilmesi için start verildi. Projeler arasında Sanal toplulaştırma projesi ile Aksaray’da çilek üretimini arttırılması da var. Bu konu ile ilgili Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu “Sanal toplulaştırma projesi ile Aksaray’da çilek üretimini arttıracağız” dedi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Helvadere Kasabasında deneme üretimi ile çilek yetiştirmeye başlayan; bugün kendisine ait 8 dekarlık alanın yanı sıra komşuları ve mahallesindeki vatandaşları çilek bahçeleri oluşturmaya teşvik eden Helvadere Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Sinan Kocabaş’ı çilek bahçesinde ziyaret etti.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu “Sanal toplulaştırma projesi ile üretim alanları genişleyecek “

Albion cinsi dağ çileği yetiştiren Kocabaş’tan bilgi alan Vali Hamza Aydoğdu; Aksaray’ın Gülağaç İlçesinde oluşturulan çilek bahçeleri ve Hasandağı eteklerindeki çilek bahçelerinde üretiminin daha da arttırılmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Tarım ve Orman Müdürlüğü ve paydaş kurumlar tarafından sanal toplulaştırma projesi hazırlanacağını bu proje ile Gülağaç ,Güzelyurt ilçesi ile merkeze bağlı Helvadere kasabası ve Koçpınar köylerinde belirlenen alanlarda çilek bahçelerinin kurulacağını kaydeden Vali Aydoğdu; sanal toplulaştırma projesi ile organik olarak üretilecek kaliteli çilekler hem alan , hemde kalite olarak çok artacağını böylece Aksaray’ın çilek üretiminde Türkiye’de ilk sıralara yerleşeceğini belirtti.

Muhtar Kocabaş’ı gayretli çalışmalarından dolayı tebrik eden Vali Aydoğdu; Hasandağı Çileği adı ile üretim sahalarının artmasını sağladığı için Kocabaş’a teşekkür etti.

Aksaray’da organik üretim ve Aksaray’da markalaşan ürünleri kurulacak kooperatifler aracılığı ile pazara sunmak için önemli bir çalışma içerisine girdiklerini de ifade eden Vali Aydoğdu; Aksaray çileğinin de markalaşma yolunda önemli adımlar attığını, büyük ilgi ve talep gören Aksaray Çileğinin üretim sahalarının hazırlanacak sanal toplulaştırma ile artacağını böylelikle üreticinin, köylünün ekonomik olarak daha iyi hale geleceğini kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL