Genel

Aksaray’da Kentsel dönüşüm projesinde 66.yapının yıkımı gerçekleştirildi

Aksaray’da Kentsel dönüşüm projesinde 66.yapının yıkımı gerçekleştirildi

Loading

Kentsel dönüşüm projesinde 66.yapının yıkımı gerçekleştirildi

Aksaray Belediyesi tarafından Hamidiye Mahallesinde başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 66’ıncı yapının yıkımı gerçekleştirildi. Çalışmaların aralıksız devam ettiği proje alanında Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yıkım çalışmalarına katılarak iş makinası kullandı. Çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgi alan Başkan Dinçer, proje alanında incelemelerde bulundu.

Aksaray Belediyesi’nin şehir merkezinde sosyal ve ekonomik gelişmeyi sağlamak, sağlıklı ve düzenli kentleşmeyi gerçekleştirmek, vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak için başlattığı kentsel dönüşüm güvenli bir şekilde adım adım ilerliyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Hamidiye Mahallesi’nde kentsel dönüşüm rezerv yapı alanı olarak belirlenen sahada depreme karşı dayanıksız, yıpranmış ve modern yaşam standartlarına uyum göstermeyen yapıların kontrollü şekilde yıkılarak ortadan kaldırıldığını söyledi. Kentsel dönüşüm alanın toplamda 23 bin metrekareden oluştuğunu sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, “Kentsel dönüşümde bu hafta geldiğimiz noktanın ne aşamada olduğunu paylaşmak istiyorum. Biz dönüşüm alanında 66. Yapının yıkımı tamamladık ve orada yaklaşık 20 Bin metrekarelik alan açtık. Buradaki tüm çalışmalarımız planlama sürecimiz ile uyumlu halde ilerliyor. Yani kentsel dönüşümü başlattığımız ilk günden itibaren gerek ilerleme sürecini, gerekse uygulama safhalarını yakından takip ediyorum.” dedi.

Sağlıksız yapılaşma alanlarını ortadan kaldırma sürecinin aralıksız sürdüğünü işaret eden Başkan Dinçer, “Kentsel dönüşüm ile birlikte Hamidiye Mahallemizde tarihi bir dönüşüm başlattık. Herkesin ortak bir paydada buluştuğu yenilikçi ve modern mimariyle, şehrin merkezini sağlıklı ve düzenli yapılarla yeniden inşa ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Kentsel Dönüşümü şehrin geleceğine yapılan yatırım olarak değerlendiren Başkan Dinçer, “Aksaray’ımıza kalıcı eserler bırakmak için gayretle çalışıyor, kent merkezimiz başta olmak üzere şehrimizin çehresini yeniliyoruz. Kentsel dönüşüm alanının önceki halini herkes biliyor. Buradaki sağlıksız yapıları ortadan kaldırarak şehir merkezini canlandırmak ve bu bölgeyi kent yaşamına kazandırmak istiyoruz. Burada kentsel çevreye uygun hareket ederek yeraltına 2 katlı otopark olmak üzere konut, ticaret birimleri, işyerleri inşa edeceğiz. Şehrimiz için yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL