Aksaray’a Balkanların en büyük Fabrikası Geliyor

Aksaray İl Özel İdaresi Baymış Uygulama Alanı’nda Vali Hamza Aydoğdu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ve İŞKUR Müdürü  Mahmut Akkuş’un katılımıyla basın mensupları ile bilgilendirme programında bir araya geldiler. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Aksaray’da gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan projeler..

Aksaray’a Balkanların en büyük Fabrikası Geliyor
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Aksaray İl Özel İdaresi Baymış Uygulama Alanı’nda Vali Hamza Aydoğdu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ve İŞKUR Müdürü  Mahmut Akkuş’un katılımıyla basın mensupları ile bilgilendirme programında bir araya geldiler.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Aksaray’da gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan projeler hakkında Aksaray’da görev yapan medya temsilcilerine bilgiler verdi.

Vali Aydoğdu  yaptığı açıklamada Balkanların en büyük alüminyum fabrikasının Aksaray OSB Bölgesinde yatırım kararı aldığı  müjdesini verdi.

Vali Aydoğdu açıklamasında, “LC Waikiki’nin yatırımı için geçen hafta yerini tahsis ettik. Organize sanayi Bölgesinde çalışmalara başlayacaklar. Balkanların en büyük alüminyum fabrikası da geliyor Organize Sanayi Bölgesine. Tam 18 Avrupa ülkesine Ankara’da ihracat yapan bir alüminyum  fabrikası da  bize müracaat etti. Yer tahsisleri bitmek üzere. Onlarda buraya geldiği zaman Aksaray Avrupa’nın artık ihracat üssü olacak. ” ifadelerine yer verdi.

İlk yorumu siz yazın