Genel

Aksaray’a 6.5 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğinde yeni bulvar

Aksaray’a 6.5 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğinde yeni bulvar

Loading

Aksaray Belediyesi Aksaray’a 6.5 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğinde yeni bulvar yapımı için çalışmalarını hızlandırdı.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, şehre yeni bir bulvar kazandırıyor. Sağlık Beldesi yolu güzergâhı üzerinde Hürriyet ve İstiklal Mahallesinin birleşme noktasından başlayarak Hacılar Harmanı Mahallesine bağlantısı sağlanan 6.5 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğindeki bulvar yolunun yapımı sürüyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, yol açma çalışmalarının sürdüğü alan ile ilgili olarak “Bu bulvar, Hürriyet ve İstiklal Mahallesinden başlayarak Yavuz Sultan Selim, Mehmet Akif Ersoy, Selçuklu Mahallelerini Hacılar Harmanı Mahallesine bağlayacak. Bu güzergâhtaki bulvar yolumuz Hacı Harmanı Mahallesinde bulunan toptancılar sitesi alt geçidine bağlanacak” dedi.

Başkan Dinçer, açılması planlanan bulvar yolunda şuanda alt yapısıyla birlikte genişletme ve dolgu çalışmalarının yapıldığını işaret etti. Yeni bulvarın yolunun hastane ulaşımını sağlayan alternatif yollardan biri olacağını da sözlerine ekledi.

Şehir içi ulaşımın daha hızlı ve kolay olması için yeni yatırım çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Başkan Dinçer, “Bizler, Aksaray’ımız için en iyisini yapmak için gecemizi gündüzümüze katıp çalışıyoruz. Şehrimizin hangi noktasında olursa olsun alt yapı, üst yapı dahil her türlü hizmetlerimiz belirlediğimiz koordinasyon çerçevesinde yürütülüyor. Bununla beraber şehrimizin birçok noktasında yol yapımı, asfalt çalışmamız ve yeni yol açma işlemimiz devam ediyor. Ulaşımın daha kolay ve hızlı sağlanmasının yanında kaliteli olmasına özen gösteriyoruz. Çünkü yol medeniyettir. Bizim sahada gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalar halkamız içindir” ifadelerini kullandı.

50 metre genişliğindeki yeni bulvar yolunun şehir için önemli bir alternatif güzergâh oluşturacağını da vurgulayan Başkan Dinçer, dolgu ve yol açma çalışmalarının yüzde 20’sinin tamamlandığını söyledi.  Çalışmaların önümüzde günlerde hız kazanacağını bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL