Aksaray Valisi  Aydoğdu Basın Mensupları ile Kahvaltıda bir araya geldi

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray İl Özel idare toplantı salonunda Aksaray İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik’le birlikte Basın Bilgilendirme Toplantısı düzenledi. Proje ve yatırımlar hakkında bilgi verip gazetecilerin sorularını cevaplayan…..

 Aksaray Valisi  Aydoğdu Basın Mensupları ile Kahvaltıda bir araya geldi
Yazar : Tarih : Okunma : 8.348 Okuma Yorum Yap

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray İl Özel idare toplantı salonunda Aksaray İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik’le birlikte Basın Bilgilendirme Toplantısı düzenledi. Proje ve yatırımlar hakkında bilgi verip gazetecilerin sorularını cevaplayan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, “Ortak paydamız Aksaray. El birliği ile Aksaray’ın değerlerini yücelteceğiz” dedi.

Aksaray İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda düzenlenen programda Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray’da yürütülen çalışmalarla ilgili bilgileri basın mensupları ile paylaştı..

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda düzenlenen kahvaltı programında, yaptığı konuşmada, Aksaray’da göreve başladığı günden buyana yoğun bir tempoda çalıştıklarını söyledi.

Aksaray’da turizmden tarıma her alanda çeşitli projeleri hayata geçirildiğini Aksaray tanıtımı ve Aksaray i.in yoğun çalışmalar olduğunu anlatan Aydoğdu, şöyle konuştu:

“Aksaray potansiyelini aşan bir il olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Aksaray 6-7 yıl gibi kısa bir süre içerisinde büyükşehir olacak. Bunu ben değil veriler söylüyor. Organize sanayi bölgemizde parseller bitmek üzere. Yakında yeni gelişmeler olacak yeni yatırımcılar şehrimize yatırım yapacak. Aksaray sanayi anlamında çok gelişmiş bir kent. Tarım anlamında da Türkiye’nin önemli kentlerinden biriyiz. Pandemi dönemi bir kez daha bizlere gösterdi ki tarım çok önemli. Aksaray tarım alanında Türkiye’de önemli noktada. Daha iyi nasıl oluruz anlamında çalışmalarımız devam ediyor. Aksaray’ın kültürel değerleri tanıtma konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Ihlara Vadisi, Hasan Dağı, Narlı Göl ve diğer turizm bölgeleri için yoğun mesai harcıyoruz. Narlı Göl’ün yarısı bizim yarısı ise Niğde’nin biz kendi bölgemize seyir terası ve misafir karşılama alanı yapıyoruz. Hasan Dağı için de görüşmelerimiz devam ediyor. Aksaray’ın tanıtıma çok ihtiyacı var. Eskil’in yoğurdu var ancak kimse bilmiyor. Ortaköy’de peynirimiz var her yere burada peynir gidiyor ancak Aksaray’dan geldiğini bilmiyor. Bunları en kısa süre içinde tanıtarak Aksaray’a en büyük yatırımı yapmak istiyoruz. “

Aydoğdu, Aksaray gibi potansiyeli olan çok az şehrin olduğunu bu potansiyeli daha yukarıya çekmek için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Aksaray’ın güzelliklerini tanıtmak gibi bir misyona sahip olduklarını anlatan Aydoğdu, “Aksaray’ın tanıtımı için her yerde uğraşıyoruz. Küçük dokunuşlarla büyük işler başaracağımıza inancımız tam. Biz sadece işimizle meşgul oluyoruz. Bizler Aksaray’da birlik ve beraberi oluşturduğumuzu düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

admin admin (ilkhavadisgazetesi@gmail.com)

İlk yorumu siz yazın