Genel

Aksaray Valiliğinden Yalan Haber Açıklaması

Aksaray Valiliğinden Yalan Haber Açıklaması

Loading

Bugün sözcü Gazetesinde ” Sağım ‘Solum AKP’li” manşeti ile Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’yu hedef alan haber hakkında Aksaray Valiliğinden Açıklama geldi.  STK başkanları ortak basın açıklaması yaparak basın bildirisi yayınladı.

Aksaray Valiliği, bazı basın kuruluşlarında yer alan “Kente yatırım toplantısını AKP’lilerle yaptı” başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Aksaray Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İl Özel İdaresinin 20 Kasım 2020 bütçe görüşmeleri sonrası mecliste üyesi bulunan bütün partilerin meclis üyeleri, Meclis Başkanı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri aracılığıyla ilimizin Valisini, ilin sorunları ile ilgili istişare yapmak üzere davet etmişlerdir. Bu toplantı, mecliste grubu bulunan siyasi partiler ile İl Özel İdaresinin en çok yatırım yapacağı kurumların birim amirlerinin de katılımıyla İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde gerçekleşmiştir. Böyle bir durum ortada iken gerçekle hiçbir ilgisi olmayan, kasıtlı, taraflı ve kamuoyunu yanıltacak şekilde, “Kente yatırım toplantısını AKP’lilerle yaptı” haberini yapmak, gazetecilik etik kuralları ile ve ahlaki değerlerle hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır. Yapılan haberlerle ilgili olarak gerekli hukuki süreç başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

AKSARAY STK BAŞKANLARI KAMERALARIN KARŞISINA GEÇTİ ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Akşam Saatlerinde Aksaray’daki STK Başkanları ATSO ( Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası) Toplantı salonunda kameraların karşısına geçerek ortak bir basın açıklaması yaptı.

Aksaray’daki STK Başkanları tarafından yapılan basın açıklamasında , ” Değerli STK Başkanlarım Kıymetli Basın Mensupları.

Aksaray İl Özel İdaresinin 20 Kasım 2020 bütçe görüşmeleri sonrası mecliste üyesi bulunan bütün partilerin meclis üyeleri; Meclis Başkanı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri aracılığıyla ilimizin Valisini; ilin sorunları ile ilgili istişare yapmak üzere davet etmişlerdir. Bu toplantı, mecliste grubu bulunan siyasi partiler ile İl Özel İdaresinin en çok yatırım yapacağı kurumların birim amirlerinin de katılımıyla İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde gerçekleşmiştir.

Böyle bir durum ortada iken; gerçekle hiçbir ilgisi olmayan, kasıtlı, taraflı ve kamuoyunu yanıltacak şekilde “Kente yatırım toplantısını AKP’lilerle yaptı” haberini yapmak; gazetecilik etik kuralları ile ve ahlaki değerlerle hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır.

Sayın Aksaray Valimiz Hamza Aydoğdu, İlk Günden itibaren yaptığı çalışmalar, ziyaretler ve açıklamalar ile siyasi dini ya da fikri mensubiyeti ne olursa olsun hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmemiş, yargılamamış ya da dışlamamıştır. Aksine Aksaray’ımızın özlemle beklediği birlik beraberlik sevgi ve kardeşlik ikliminin tesisinde çok büyük rol oynamıştır.

Valimiz Sayın Hamza Aydoğdu’ya yönelik yapılan haksız ve yalan beyanlar bizleri derinden üzmüştür.

Valimizin tarafsız Aksaray sevdalısı ve herkese eşit mesafede olduğuna gece gündüz çalıştığına inanıyoruz. Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur. ” denildi.

Basın açıklaması altına şu STK’lar imza koydu.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası

Aksaray Ticaret Borsası

Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği

Aksaray Ziraat Odası

Aksaray Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası

Aksaray Ziraat Mühendisleri Odası

Aksaray Veteriner Hekimler Odası

Aksaray Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği

Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği

MÜSİAD, AKMÜB, ASKON,AKSÜTBİR,HAYKOB,TARKOB

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL