Genel

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) “Ar-Ge Proje Pazarı” ödül töreni yapıldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) “Ar-Ge Proje Pazarı” ödül töreni yapıldı

Loading

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) “Ar-Ge Proje Pazarı” ödül töreni

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Ar-Ge Proje Pazarı” ödül töreniyle tamamlandı. Öğrenci kategorisinde Abdulkadir Mete, girişimci kategorisinde ise Fatih Özkaynak birinci oldu.

Proje Sahiplerini ve Organizasyon Heyetini Kutluyoruz –

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, organizasyona projeleriyle katılanlara ve etkinliğin düzenlenmesine emek verenlere teşekkür ettiklerini söyledi. Ar-Ge çalışmalarının uzun soluklu bir yolculuk olduğunu, öğrencilerin ve girişimcilerin proje üretimi odaklı çalışmaya devam etmesi gerektiğini kaydeden Şahin, “Ülke genelinde ASÜ gibi pek çok üniversitede proje pazarı benzeri faaliyetler yapılıyor. Arkadaşlarımız mutlaka farklı organizasyonlarda da kendilerini ve projelerini göstermeliler. Hem yaşadığımız şehirlere hem de yaşadığımız ülkeye ve insanlığa katkı sunmak için güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Bu rekabet içine giren tüm proje sahiplerini ve ekiplerini kutluyoruz” dedi.

Düzenlenen Etkinlikte 47 Girişimci 67 Projeyle Yer Aldı –

Yapılan konuşmanın ardından ödül törenine geçildi. İlk olarak Öğrenci Kategorisinde dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Bu kategorinin birincisi Abdulkadir Mete, ikincisi Emir Özcan, üçüncüsü ise Burak Rende oldu. 12 öğrenci ise mansiyon ödülüne layık görüldü. İsimler şöyle: Cihan Kalbur, Elif Çiçek, Furkan Zambak, Merve Ala, Nisanur Maviş Hergüner, Utku Kurtkaya, Buse Erol, Tuana Haşar, Emine Ünver, Amine Kaymak, Hasan Serdar Balaban ve Ali Can Çolak. Bu kategoride birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye bin ve mansiyon sahiplerine de 500 liralık hediye çekleri ile belge ve plaket takdim edildi. Girişimci Kategorisinde ise birinciliği Fatih Özkaynak, ikinciliği Caner Soylukan, üçüncülüğü Erdi Buluş, mansiyon ödülünü de Zeynep Ak aldı. Kategori birincisine 10 bin, ikincisine 5 bin, üçüncüsüne 2 bin 500 ve mansiyon sahibine bin liralık hediye çeki verildi. Ayrıca bu kategoride Thermoform Temsilcisi Alp Ersoy birinciye tam, ikinciye yarım ve üçüncüye de çeyrek altın hediye etti.

Ödül Töreni, Belge ve Plaket Takdimleriyle Tamamlandı –

Tören, Değerlendirme Komitesinde yer alan Prof. Dr. Levent Altaş, Prof. Dr. Hacı Özışık, Dr. Öğr. Üyesi Atilla Emre Coşkun, Alp Ersoy ve Uygar Aksu ile sponsor firmalar olan ATSO Başkan Yardımcısı Tuğrul Kalkan, Kuzeyboru Temsilcisi Emine Seldüz, Thermoform Temsilcisi Alp Ersoy, Liva Sigorta Temsilcisi Funda Baydar, MK Speaker Temsilcisi Kadir Evlen, Baydemir Sac Profil Temsilcisi Serkan Öngün ve Seka Otomotiv Temsilcisi Rıza Sert’e belge ve plaket takdimiyle tamamlandı.

“Başımıza İcat Çıkaranları Arıyoruz!” sloganıyla düzenlenen etkinlikte 47 girişimcinin 61 projesi beğeniye sunuldu. Düzenlenen etkinliğe Aksaray İdare Mahkemesi Başkanı Yakup Camgöz, iş insanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL