Genel

AKSARAY MHP’DE KONGRE ÖNCESİ SÜRPRİZ BAŞKAN ADAYI

AKSARAY MHP’DE KONGRE ÖNCESİ SÜRPRİZ BAŞKAN ADAYI

Loading

Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Teşkilatı, 11 Ekim’de yapılacak olan 13. Olağan İl Kongresi öncesi teşkilat olarak tek liste halinde başkanını seçmek için hazırlanırken, partinin Aksaray’da iyi tanınan simalarından bir isminin şok başkan adaylığı ile sarsıldı. 2009 ve 2012 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray İl Başkanlığı görevini yürüten, ardından 2014 yılında MHP’den Aksaray Belediye Başkan Adayı olan ve 2017 yılında Genel Merkez Üst Kurul Delegesi seçilen Operatör Doktor Rıfkı Karabatak’ın Milliyetçi Hareket Partisi’nin 11 Ekim Pazar günü yapılacak 13. Olağan Kongresinde başkan adayı olacağı haberi gündeme bomba gibi düştü.
GENEL MERKEZ ‘OLMA’ DEMEDİ
Bazı illerde birden fazla adaya izin veren MHP Genel Merkezi nin Aksaray da ikinci adaya izin verebileceği düşünülürken, Edinilen bilgiye göre Operatör Dr. Rıfkı Karabatak da Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Teşkilatı’nın 13. Olağan Kongresi öncesi Genel Merkez düzeyinde çalışmalar yaptı. Genel Merkez’in aday olmama konusunda herhangi bir telkinde bulunmadığı belirtilen Karabatak’ın kısa süre içerisinde listesini AKSARAY MHP’DE KONGRE ÖNCESİ SÜRPRİZ BAŞKAN ADAYI

Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Teşkilatı, 11 Ekim’de yapılacak olan 13. Olağan İl Kongresi öncesi teşkilat olarak tek liste halinde başkanını seçmek için hazırlanırken, partinin Aksaray’da iyi tanınan simalarından bir isminin şok başkan adaylığı ile sarsıldı. 2009 ve 2012 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray İl Başkanlığı görevini yürüten, ardından 2014 yılında MHP’den Aksaray Belediye Başkan Adayı olan ve 2017 yılında Genel Merkez Üst Kurul Delegesi seçilen Operatör Doktor Rıfkı Karabatak’ın Milliyetçi Hareket Partisi’nin 11 Ekim Pazar günü yapılacak 13. Olağan Kongresinde başkan adayı olacağı haberi gündeme bomba gibi düştü.
Bazı illerde birden fazla adaya izin veren MHP Genel Merkezi nin Aksaray da ikinci adaya izin verebileceği düşünülürken, Edinilen bilgiye göre Operatör Dr. Rıfkı Karabatak da Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Teşkilatı’nın 13. Olağan Kongresi öncesi Genel Merkez düzeyinde çalışmalar yaptı. Genel Merkez’in aday olmama konusunda herhangi bir telkinde bulunmadığı belirtilen Karabatak’ın kısa süre içerisinde listesini hazırladığı ve çalışmalarını tamamlayarak pazar günkü kongrede adaylığını divana sunacağı öğrenildi. Karabatak’ın adaylık haberi Milliyetçi Hareket Partisi cephesinde bomba etkisi yarattı.
Pazar günü tek liste ile yapılacağı bildirilen 13. Olağan Kongresi’ne hazırlanan Milliyetçi Hareket Partisinde kongre öncesi yaşanan gelişmeler Aksaray kamuoyunun da dikkatlerini partiye çekti. Gelişmeleri yakından takip eden Aksaraylılar tabanda güçlü desteği olan Karabatak ile mevcut İl Başkanı Çölkesen arasında olacak mücadelenin sonuçlarını merakla bekliyor. ve çalışmalarını tamamlayarak pazar günkü kongrede adaylığını divana sunacağı öğrenildi. Karabatak’ın adaylık haberi Milliyetçi Hareket Partisi cephesinde bomba etkisi yarattı.
Pazar günü tek liste ile yapılacağı bildirilen 13. Olağan Kongresi’ne hazırlanan Milliyetçi Hareket Partisinde kongre öncesi yaşanan gelişmeler Aksaray kamuoyunun da dikkatlerini partiye çekti. Gelişmeleri yakından takip eden Aksaraylılar tabanda güçlü desteği olan Karabatak ile mevcut İl Başkanı Çölkesen arasında olacak mücadelenin sonuçlarını merakla bekliyor.

Haber :  Gazeteci Bilal BÖLÜKBAŞ / Aksaray Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL