ASAYİŞ

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Suçluların Korkulu Rüyası

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Suçluların Korkulu Rüyası

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü 01 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdikleri icraatları basın ile yazılı olarak paylaştı. Başarı grafiği il çevre illerdeki meslektaşlarına açık ara fark atan Aksaray İl Emniyet müdürlüğü Personeli yaptıkları birbirinden başarılı operasyonlar ile adeta suçluların kabusu oldu. İşte Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü personelinin özverili çalışmaları sonucunda aydınlattığı ve adalete teslim edilen başarı grafiği:

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından; 12 ayrı ev, işyeri hırsızlığı, 1 resmi belgede sahtecilik ve 2 dolandırıcılık olayı olmak üzere 15 faili meçhul olay aydınlatıldı. Kasten öldürme, kasten yaralama, çocuğun cinsel istismarı, fuhşa teşvik, taksirle ölüme sebebiyet verme 6136 skm 15 şahsa işlem yapılmış, 8 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

       Yakalanan şüphelilerden suçta kullanılan 5 Adet ruhsatsız tabanca, 2 adet av tüfeği, 3 adet kurusıkı tabanca, 176 adet fişek, 16 adet bıçak ele geçirilmiş, şüphelilerden ele geçirilen 25.000 TL maddi değeri olan toplam 200 teneke ayçiçek yağı, 14.000 TL maddi değeri olan toplam 20 adet klima gaz tüpü ve 1 adet Sibirya kurt köpeği sahiplerine teslim edilmiştir.

İlimiz merkezinde firari olarak aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda, 168 firari şüpheli yakalanmış, haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 41 şüpheli TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiştir.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik  ekipleri tarafından sokak satıcılarına karşı yürütülen başarılı operasyonlarda; 17 olayda, 20 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, 3 şahıs TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiştir. 1136 adet ecstacy hap, 1 adet ruhsatsız tabanca, çeşitli miktarlarda esrar, eroin, skunk, kokain vb uyuşturucu madde ele geçirilmiştir.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından; 1 kaçakçılık ve 1 resmi belgede sahtecilik olayında 18.100 paket kaçak sigara ve 2 adet sahte plaka ele geçirilmiş, 2 şahıs hakkında adli işlem yapılmış, 1 şüpheli TUTUKLANARAK ceza infaz kurumu müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Kayıp olarak aranan toplam 11 şahıs bulunmuşülkemize kaçak yollardan girdiği tespit edilen toplam 38 yabancı uyruklu şahsın sınır dışı işlemi yapılmıştır.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde: toplam 20.640 araç ve sürücüsü kontrol edilmiş, kusurlu görülen 5.883 araç ve sürücüsüne 2.011.170 TLidari para cezası uygulanmıştır. 441 araç trafikten men edilmiş, 23 sürücünün belgesine geçici olarak el konulmuştur.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri tarafından  MOBESE kameralarından yapılan denetimlerde; 670 araca ters yön, kırmızı ışık ihlali, hatalı park, araç kullanırken telefonla görüşme yapmak, emniyet kemeri takmamaktan 107.615 TL idari para cezası uygulanmıştır. İl geneli sorumluluk alanı içerisinde toplam 1 ölümlü, 99 yaralanmalı trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalarda 1 vatandaşımız hayatını kaybederken 177 vatandaşımız yaralanmıştır.

Aksaray Emniyet Müdürlüğü olarak genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamında yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.  “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” ilkesiyle temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğünü rehber edinmiş, milli ve manevi değerlerle donatılmış olan teşkilatımız, huzurun ve güvenin teminatı olarak vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam edecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

 

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL