ASAYİŞ

Aksaray Emniyetinin yaptığı şok uygulamalar vatandaşları memnun ediyor

Aksaray Emniyetinin yaptığı şok uygulamalar vatandaşları memnun ediyor

Loading

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan daraltılmış şok uygulamaları vatandaşlar tarafından taktir ile karşılanıyor. Uygulamaya takılan vatandaşlar bu uygulamaların devam etmesini istediklerini belirtiyorlar.

03-09/01/2023 tarihleri arasında Aksaray Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan uygulamalarda (26) aranan şahıs yakalandı. Uygulamalarda alkollü sürücüler başta olmak üzere yapılan uygulamalarda silahlar, çalıntı motosiklet ve otomobil yakalandı, uyuşturucu bulunduran kişiler denetimden kaçamadı, adalete teslim edildi.

 Aksaray Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 03-09/01/2023 tarihleri arasında, suç ve suçlularla mücadele edilmesi, vatandaşların huzur ve güven duygusunun artırılmasına yönelik, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda gündüz ve gece ilimizin farklı mahallelerinde, park ve bahçelerde yapılan daraltılmış şok uygulamalar ve planlı operasyonel çalışmalarda;

(3.405) şahsın GBT sorgusu yapılarak, (26) aranan şahıs yakalandı.

Bunlardan; Hırsızlık, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Cebir Tehdit Veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma ve Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma Veya Sağlama suçlarından toplam (49 Yıl 8 Ay) Hapis Cezası bulunan (11) şahıs TUTUKLANARAK Aksaray Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edildi.

Muhtelif suçlara karışan (138) kişi hakkında adli işlem yapılmış olup, (3) şahıs TUTUKLANARAK Aksaray Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edildi.

Ayrıca ;
(309) araç kontrol edilmiş,
(1) adet çalıntı motosiklet,(1) adet çalıntı otomobil,
(3) adet ruhsatsız tabanca ile birlikte (19) adet fişek,
(2) adet ruhsatsız pompalı tüfek ile (12 ) adet fişek,
(5) ayrı şahıstan, (5,50) gr esrar maddesi, (10,12) gr metamfetamin maddesi, ele geçirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL