ASAYİŞ

Aksaray Emniyeti suçluların korkulu rüyası

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri il merkezinde farklı yer ve parklarda şehrin farlı cadde ve sokaklarında yaptıkları 1 haftalık çalışmada 4 adet motosiklet, 6 ruhsatsız tabanca,16 kişiden 17.52 gram uyuşturucu ele geçirildi.

Loading

Aksaray Emniyeti suçluların korkulu rüyası
Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri il merkezinde farklı yer ve parklarda şehrin farklı cadde ve sokaklarında yaptıkları 1 haftalık çalışmada 4 adet motosiklet, 6 ruhsatsız tabanca,16 kişiden 17.52 gram uyuşturucu ele geçirildi. Operasyonlar hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.
Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından  17-24/10/2022 tarihleri arasında suç ve suçlularla mücadele edilmesi, vatandaşların huzur ve güven duygusunun arttırılmasına yönelik, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda Aksaray il sınırları içerisinde farklı bölgelerde ve parklarda daraltılmış şok uygulamalar ve planlı operasyonel çalışmalar sonucunda;
 (4.023) şahsın GBT sorgusu yapıldı,
 (273) araç kontrol edildi,
 (4) adet çalıntı motosiklet,
 (6) adet ruhsatsız tabanca ve tabancalara ait (45) adet fişek,
 (4) adet kuru sıkı tabanca, (39) adet fişek,
 (16) ayrı şahıstan (17,52) gr metafetamin, (27,44) gr esrar, (11,28) gr eroin maddesi ele geçirildi.
 Hırsızlık, kasten öldürme ve tefecilik yapmak suçlarından aranma kaydı bulunan (26) şahıs yakalandı.
Toplam (27) yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan (9) şahıs TUTUKLANARAK Aksaray Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edildi.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL