ASAYİŞ

Aksaray Emniyeti Suçlulara göz açtırmadı

Aksaray Emniyeti Suçlulara göz açtırmadı

Vatandaşı 1 milyon TL dolandıran şahıs yakalandı

günü, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yan-Dol Büro Amirliği’nin yürüttüğü tahkikatta Nitelikli Dolandırıcılık olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştiren şüpheli şahsın ilimizden geçeceği değerlendirilerek, İlimiz Bölge Trafik Şube Müdürlüğü önünden Ankara-Aksaray yolu Aksaray istikametinde yol kontrol uygulamasında Muhabbet B. (37), ekiplerimiz tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahsın üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada, 7.770 EURO, 80.100 AMERİKAN DOLARI,  çeşitli altın takılar olmak üzere TOPLAM TAHMİNİ DEĞERİ 1.000.0000 (BİR MİLYON) TL olan altın ve para elde edilmiştir. Şahıs Aksaray Emniyet müdürlüğündeki işlemlerinin ardından, ele geçirilen para ve altınlar ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edilecektir.

Aksaray’da silah ve uyuşturucu operasyonu

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde şüpheli M.A.(34)’nın ikametin de silah ve uyuşturucu madde bulunduğu bilgisinin alınması üzerine şahsın ikameti ve kullanmış olduğu aracında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri ile birlikte yapılan aramada;

     İkamet içerisinde; 1 adet tabanca, 1 adet kuru sıkı tabir edilen tabanca ve 1 adet telsiz ele geçirilmiştir.

Araç içerisinde ise, 1 adet hassas terazi, 0,80 gram Metafetamin olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ele geçirilmiştir.

Gözaltına alınan M.A.(34), Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet ve Elektronik Haberleşme Kanununa muhalefet suçlarından Adli Makamlara sevk edilecektir.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL