ASAYİŞ

Aksaray Emniyeti günlük operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor

Aksaray Emniyeti günlük operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor

Loading

Uyuşturucu ve gayri meşru işlerin yoğun olduğu Aksaray’da Emniyet güçleri günlük yaptıkları operasyonlarda suç aletlerinden uyuşturucuya kadar birçok yasadışı materyal yakalayarak adalete teslim ediyor. Adaletten kaçan firari şahıslara göz açtırmayan Aksaray emniyet güçleri Aksaray’ın SUÇ ve SUÇLULAR şehri imajını yıkmak için yoğun çaba harcıyor.

Asayiş Şube Müdürlüğümüzce 04-10/12/2023 tarihleri arasında, suç ve suçlularla mücadele edilmesi, vatandaşların huzur ve güven duygusunun artırılmasına yönelik, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda gündüz ve gece ilimizin farklı mahallelerinde, okul çevrelerinde, park ve bahçelerde yapılan uygulamalar ve planlı operasyonel çalışmalarda;

(3.078) şahsın GBT sorgusu yapılmış, (33) aranan şahıs yakalanmıştır. Toplam (35 Yıl 6 Ay)hapis cezası bulunan (10) şahıs sevk edildikleri adli makamlarca TUTUKLANARAK Aksaray Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Muhtelif suçlara karışan (205) kişi hakkında adli işlem yapılmış, (3) şahıs sevk edildikleri adli makamlarca TUTUKLANARAK Aksaray Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Ayrıca;

(395) araç kontrol edilmiş,

(1) adet şasesi kazınmış motosiklet,

(5) adet ruhsatsız tabanca (19) adet fişek,

(2) adet ruhsatsız kurusıkı tabanca (26) adet fişek,

(1) adet ruhsatsız pompalı avtüfeği(10) adet fişek,

(27,02)sentetik kannabinoid (bonzai), (53,44) gr metamfetamin, (4,37) gr esrar maddesiele geçirilmiştir.

Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygıile duyurulur.

AKSARAY EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL