ASAYİŞ

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Mart Ayı İcraatlarını yayınladı

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Mart Ayı İcraatlarını yayınladı

Aksaray Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Mart ayında il merkezi ve ilçelerde suçlulara göz açtırmadı.

Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu madde ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yapılan başarı operasyonlarda 36 olayda, 64 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, bunlardan 51 şahıs serbest kalmış,13 şüpheli adli makamlarcaTUTUKLANARAK Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir. 60.46 gram eroin, 143.63 gram kubar esrar, 0.90 gram toz esrar, 157.25 gram metamfetamin, 5.716 adet ecstacy hap, 21.21 gram skunk maddesi ele geçirilmiştir.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerimiz tarafından 8 ayrı kaçakçılık, mali ve organize suçlarla ilgili 13 şüpheli hakkında yasal işlem yapılmış, şüpheli şahıslardan piyasa değeri milyonlar olan 98.577 adet telefon aksesuarı, 8 adet kaçak cep telefonu, 2000 litre kaçak alkol, 180 adet kaçak içki, 4 ton kaçak yağ ve 129 adet emtia ele geçirilmiştir.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından şahsa ve mala karşı işlenen suçların aydınlatılmasına yönelik yapılan çalışmalarda;10 Evden Hırsızlık, 3 İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık, 1 Açıktan Hırsızlık olayı olmak üzere 14 ayrı olay aydınlatılmış, bu olaylara karıştığı tespit edilen 12 şahıs yakalanmış, yakalanan bu şahıslardan 6 şüpheli TUTUKLANARAK Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir. 2ayrı yağma, 3 ayrı kasten yaralama olayı ile ilgili 12 şüphelişahsa işlem yapılmış, bunlardan 8şüpheli TUTUKLANARAK Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Kumar oynanması için yer ve imkân sağlama ile ilgili3 işyerine ve kumar oynatan ve oynanan 17 şahsa gerekli işlemler yapılmıştır.

Firari şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; 24.612 şahsın UYAP ve GBT sorgusu yapılmış, değişik suçlardan haklarında yakalama kararı bulunan 78 şahıs ve yoklama kaçağı 163 şahıs yakalanmış, adli makamlara sevk edilen ve haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 34 şahıs TUTUKLANARAK Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Kayıp olarak aranan 21 şahıs bulunarak ailelerine veya istekleri doğrultusunda ilgili kurumlara teslim edilmiştir.

Olaylara karışan şüphelilerden;2 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet pompalı av tüfeği, 1 adet kurusıkı tabanca ve 47 adet fişek, 13 adet bıçak ele geçirilmiştir.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL