ASAYİŞ

Aksaray COVIT 19 Tedbirleri Örnek oldu

Aksaray COVIT 19 Tedbirleri Örnek oldu

Loading

Covid-19 Tedbirlerinde Aksaray, Örnek Uygulamalarına Devam Ediyor
Aksaray’da Covid-19 tedbirleri denetimi kapsamında üst üste 3 denetimde Covid-19 tedbirlerini tam aldıkları belirlenen 19 iş yeri ve firmaya; Covid-19 Güvenli Alan Sertifikası düzenlenen törenle verildi.
15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen törende konuşan Vali Hamza Aydoğdu İçişleri Bakanlığınca gönderilen genelgeye göre kurumların denetlendiğini üst üste yapılan 3 denetimde bütün kurallara tam anlamıyla riayet eden kuruluşlara Covid-19 Güvenli Alan Sertifikası verildiğini söyledi.
Devletin birimlerinin hassas olması ile covid-19 sürecinden kurtulmanın mümkün olmadığını belirten Vali Aydoğdu: “Çocuklarımız okula gidemiyor. Çocuklarımız mutlak suretle okula gitmesi geriyor. Bizim normalleşmemiz gerekiyor. Onun için herkese çok ciddi görevler düşüyor. Biz bu kolektif aklı oluşturduğumuz zaman Türk milletinin aşamayacağı hiçbir engel yoktur.” dedi.
-Aksaray Valiliğinin Covid-19 tedbiri örnek oldu
Aksaray Valiliğinin Covid-19 tedbir ve kararları uyarınca Covid-19 testi pozitif çıktığı halde karantinaya alınan ancak buna uymayanların, kolluk kuvvetlerince gözaltına alınıp belirlenen barınma merkezinde 14 günlük zorunlu gözetime tabi tutulması kararının İçişleri bakanlığınca tüm illere örnek gösterildiğini ifade eden Vali Aydoğdu, İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 2 Eylül’de aldığı kararın duyurulmasından sonra kentte Covid-19 testi pozitif çıkan ve karantinada olması gereken kişilerin kolluk kuvvetlerince yapılan kontrollerinde evlerinde olduklarının belirlendiğini söyledi.
Alınan kararın 2 Eylül’den itibaren Aksaray’da dikkatli ve etkin şekilde uygulandığını ve çok olumlu sonuç aldıklarını kaydeden Vali Aydoğdu; “Valiliğimizce alınan bu karar özellikle karantinaya alınan vatandaşlarımızın kontrolü, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla etkin şekilde uygulandı. Bu manada çok olumlu sonuç almamıza vesile oldu. Aksaray’da aldığımız bu tedbirler birçok ilimizde de uygulanmaya başlandı’ dedi.
Vali Hamza Aydoğdu Covid-19 tedbirlerinin Aksaray’da etkin şekilde uygulandığını bakanlık kararları ve İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun gelişen duruma göre ilave tedbirler alarak bu konuda mücadeleye devam ettiğini belirtti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL