GÜNDEM

Aksaray belediyesine dev pankart ile protesto

Aksaray belediyesine dev pankart ile protesto

Loading

Aksaray belediyesi tarafından şatafatlı tören ile temeli atılan hasta konuk evi ve külliyesi inşaatında inşaatın yapımı ihalesini kazanan firma Aksaray belediyesi tarafından verilen sözlerin tutulmamasını gerekçe göstererek  pankartlı eylem yaptı.

Aksaray belediye başkanı Dr. Evren Dinçer ‘in önemli projelerinden olarak kamuoyuna lanse edilen Aksaray Eğitim ve Araştırma hastanesi yanına yapılması planlanan ve Aksaray belediyesi tarafından reklamı yapılan Aksaray Hasta konuk evi ve külliyesi inşaatını yapan firma haklarını alamadıklarını ve Aksaray belediyesi tarafından sözlerin tutulmadığını belirten dev pankart asarak  pankartlı eylem yapıyorlar.

Aksaray merkez Tacin Mahallesinde Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yakınlarına inşa edilen Hasta Konukevi ve Külliye Projesi ihalesini alan özel firmaya Aksaray belediyesi tarafından firmaya  ödeme yapılmaması üzerine firma da  inşaat şantiyesinde yapımı süren inşaata dev pankart asarak Aksaray Belediyesinin firmaya  taahhütlerini yerine getirmediğini kamuoyuna duyurdu .

Asılan dev pankart belediye itfaiye aracı yardımıyla kaldırılarak işçilere sus payı bir miktar ödeme yapılacağı öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde milyonları harcayarak festival düzenleyen Aksaray Belediyesi İnşaatın yapımını üstlenen firmaya verilen sözleri tutmadığı için Firma tarafından  pankartlı eylem yapmalarına sebep oldu.

Haberde sehven inşaat şantiyesinde çalışan işçiler paralarını alamadıkları için pankartlı eylem yapıyorlar yazılmıştır. Aksaray Hasta konuk evi ve külliyesi inşaatını yapan firma haklarını alamadıklarını ve Aksaray belediyesi tarafından sözlerin tutulmadığını olarak değiştirilmiştir. Değerli okuyucularımıza duyurur hber metni alınan yeni bilgiler doğrultuşunda güncellenmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL