GÜNDEM

Aksaray “Bedir Muhtar Cami ve Külliye Projesi” tamamlandı.

Aksaray “Bedir Muhtar Cami ve Külliye Projesi” tamamlandı.

Loading

Aksaray “Bedir Muhtar Cami ve Külliye Projesi” tamamlandı.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in en büyük projelerinden olan “Bedir Muhtar Cami ve Külliye Projesi” mimari yapısı ve modern görünümü ile dikkat çekmekte. Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi yapımı tamamlanarak açılışı için gün sayıyor.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yapımında tamamlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesini beraberindeki Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte inceledi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in bölgenin tarihi geçmişine ışık tutmak için hayata geçirdiği Bedir Muhtar Cami ve Külliye projesi tamamlandı.

Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi, kullanılan mimari yapısı ve modern görünümü ile dikkat çekiyor.

Aksaray Belediyesi tarafından Bedir Muhtar Kabristanlığına inşa edilen Külliye yaklaşık Bin 500 Metrekare kapalı alana sahip. Cami içerisinde bay ve bayan bölümlerin ayrıldığı külliye projesinde bay bayan taziye evleri, şadırvan, abdesthane ve lavabolar da yer alıyor.

Başkan Dinçer; ‘’amacımız geçmişten geleceğe anlamlı bir iz bırakmak’’

Bedir Muhtar Mahallesinde tarihi dokuyu yaşatmak için külliye projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Orta Anadolu’nun merkezinde yer alan Aksaray’ımızın tarihi geçmişine baktığımızda köklü kültürel zenginliklere sahip. Bizler şehrimize hizmet ederken bunu hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz. Geleceğe dair kalıcı eserler bırakmak için canla başla çalışıyoruz.

Bedir Muhtar Cami ve Külliye projemizi bu düşünce çerçevesinde hayata geçirdik. Projemiz modern mimariyle bölgenin çehresini değiştirdi. Projemiz Cami ile birlikte bir külliyede yer alması gereken sosyal donatılara yer verdik. Amacımız geçmişten geleceğe anlamlı bir iz bırakmaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL