ÖZEL HABER

7 yıldır 800 üyesine verdiği sözü tutmadılar

7 yıldır 800 üyesine verdiği sözü tutmadılar

Loading

S.S Hasandağı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi üyeleri yönetimin söz verildiği halde 7 yıldır yapılmayan dükkanları konusunda dertli.

Aksaray’da 2017 yılında Aksaray küçük sanayi sitesi taşınması ile gündeme gelince 800 sanayici esnafın bir araya gelerek kurduğu ve kişi başı 2.000 TL. olarak yatırdığı S.S Hasandağı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi üyeleri söz verildiği halde yapılmayan dükkanları konusunda dertli.

S.S Hasandağı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifini 7 yıl önce kurulmasına ön ayak olan kooperatifin kurucu üyesi esnaf Ekrem Üçkulak “ Kooperatifin kurulması için yaklaşık 200 arkadaşımı ikna ederek kooperatif üyesi yaptım. O zaman kişi başı 2 bin TL. para yatırıldı. O zamanın Dolar kurundan 720 ABD doları ediyordu. O günden buyana S.S Hasandağı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olarak dükkanların yapılacağı arsa bile alınmadı. Geçtiğimiz sene 03.07.2023 Pazartesi günü saat 14:00 ‘da Aksaray Kültür Merkezinde yapılması gereken genel kurul yapılamadığı gibi kooperatife para yatıran kişilerin paraları iade dahi edilmedi.  S.S Hasandağı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Kerim Yıldırım bu işi beceremediği gibi 800 esnaf kardeşimizi de mağdur etmektedir. Kooperatif yönetimi bizlerden topladığı yaklaşık 1.600.000 TL. paranın akıbeti ne olduğunu bilmiyoruz. Dedikleri gibi bu para banka hesaplarında ise neden arsa alınıp dükkanlar ın yapımına başlanmadı. Kerim Yıldırım başkanlığındaki kooperatif yönetimi bizleri mağdur etmektense görevlerinden istifa edip bu işi becerecek kişilere yönetimi teslim etmesi gerekmektedir. Arsa tahsisi yapma becerisini gösteremeyen genel kurulu bile yapamayan bu günkü yönetim üyelerini mağdur etmekten vazgeçmelidir.” Diyerek S.S Hasandağı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Kerim Yıldırımı istifaya davet etti.

İlk Havadis Gazetesi haber sitesi sahibi Gazeteci İzzet Tınmaz’ın Yaptığı araştırmalar da 03.07.2023 Pazartesi günü saat 14:00 ‘da Aksaray Kültür Merkezinde yapılması gereken genel kurul yapılamadığı, kooperatife üye esnaflara iş yeri yapılacağı ve bu iş yerlerinin yapılması için arsa alınacağı vaatlerinin yerine getirilmediği bilgisine ulaştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL