Genel

7 Kıta 7 Ülkede Çekilen Film  “PAUSE 2020”

7 Kıta 7 Ülkede Çekilen Film  “PAUSE 2020”

Loading

7 Kıta 7 Ülkede Çekilen Film

Yenidünya düzenine geçişin başladığı günümüzde, aklın sınırlarını zorlayan teknolojik gelişmeler ve buluşlar, bir taraftan insanoğlunun doğaya daha çok hâkim olmasını sağlarken, bir taraftan da dijital savaşların zeminini hazırlamaya başlamıştır. Bu dijital savaşlara vurgu yapan “PAUSE 2020”  filminin çekimlerine başlandı.

Çekimler Toronto, Londra, San Francisco, Karadağ – Ulcinj, Mardin, Bolu, Adıyaman illerinde gerçekleşen, Avustralya ve Hindistan’da devam edecek olan “PAUSE 2020” isimli filmin Yapımcılığını ve yönetmenliğini Caner Gül üstlenirken uygulayıcı yapımcı olarak Yalçın Çoban görev aldı.

“PAUSE 2020” isimli filme 7 kıta 7 ülkede çekilecek hedefi ile başlandı.

7 kıta ve 7 ülkede kurulan ekiplerle çekimlere devam edilirken belki de dünyada bir ilk olan “PAUSE 2020” isimli film, yine vizyona 7 kıtada birden girmesi hedefleniyor.

2020 yılının dünya düzeninde önemli bir yıl olduğunu anlatan “PAUSE 2020” isimli film, Avustralya’da başlayan yangınlarda verilen gizli mesajları ve Nemrut’tan Ayasofya’ya uzanan gizemli bir mesajı global bir şekilde anlatmaya çalışıyor.

Başarılı yapımcı ve yönetmen Caner Gül “Film sektöründeki krizin geçici olduğunu düşünüyorum, PAUSE 2020 ile Türk sinemasını dünya sahnesine çıkarmayı planlıyorum. Türkiye’nin toplam sinema bütçesi pandemi öncesi yılda 150 milyon dolar gibi bir bütçeydi, bu rakam ABD veya Asya piyasasında bir filmin bütçesine eşdeğer, Türkiye’nin dış dünya ülkeleri ile ulusal bazda ortaklıklarla film sektörünü daha ileri seviyelere taşıyabileceğime inanarak yeni içerikler üretmeye devam edeceğim” dedi.

“PAUSE 2020” isimli sinema filminde İngiltere’nin ünlü oyuncuların dan Bobby Davro, Türkiye’den Prof. Mim Kemal Öke gibi tanınmış isimler yer alırken, Kurtlar Vadisi dizisinde 15 yıl süre ile ölmeden oynayan orta doğu ve Arap yarımadasında da sevilen Erhan Ufak, farklı bir karakter ile karşımıza çıkıyor.

PAUSE 2020 filmi, dünya üzerinde yaratılan korku imparatorluğu ve kimi zaman kadına şiddet, kimi zaman sentetik insan, kimi zaman yapay zekâ çeteleri üzerinden psikolojik teslimiyet kurmak isteyen küresel çetelerin varlığından toplumu bilinçlendirmek üzere hazırlanmaktadır.

Başarılı yapımcı ve yönetmen Caner Gül yakın zamanda izleyici karşısına çıkacak olan “PAUSE 2020” mutlaka izlenmeli ifadesinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL