Genel

3 Yıla sığdırılan Aksaray’a Değer Katan Projeler

3 Yıla sığdırılan Aksaray’a  Değer Katan Projeler

Loading

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, göreve gelme süresinin 3’üncü yılını tamamladı. 15 Nisan 2019 tarihinde görevi devralan Belediye Başkanı Dinçer, Aksaray’a değer katan, şehre modern kent kimliği kazandıran ve şehrin gelişmesine katkı sunan birçok projeye imza attı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, görev süresinin 3 yılını geride bıraktı. Başkan Dinçer, 3 yıllık belediye başkanlığı görevi süresince şehirde hayata geçirdiği projeler, birbirinden önemli yatırımlar ve hizmetler ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Gelişen teknolojiyle beraber kendini yenileyen Aksaray’da yerel düzeyde ihtiyaç ve beklentilerin değiştiğini aktaran Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehre vizyon katacak stratejik hedeflerinin belirlendiği ve yol haritasının bu hedeflere bağlı olarak şekillendiğini söyledi.

Başkan Dinçer, Aksaray’ın temel ihtiyaçlarının yerinde tespitler sonucu belirlendiğini, altyapıdan üstyapıya, kültürden sanata, eğitimden sağlığa, ulaşım ve sosyal projelere varıncaya kadar pek çok alanda çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Hizmet süresi boyunca projelerin tamamının planlı ve programlı şekilde hayata geçirildiğinin altını çizen Başkan Dinçer; “Bizler, her çalışma ve projemizi şehrimizin beklenti ve ihtiyaçlarına karşılayacak şekilde devreye alıyoruz. Kaynaklarımızı verimli kullanarak kentimizin vizyonunu değiştiren önemli çalışmalar yaptık ve yapıyoruz.

Kentsel Dönüşüm ile şehir merkezimize yeni bir kimlik kazandırıyoruz. Yeni Belediye Hizmet Binamız, Dar Gelirlere Yönelik Sosyal Konutlar, Selçuklu Külliyesi, Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi, İleri Düzey Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, Bedir Muhtar Külliyesi, Kitap Konakları, Engelsiz Yaşam Merkezi, Toplama Ayrıştırma Tesisi, Kadın Aktive Merkezleri şehrimizin geleceğine yaptığımız yatırımlardan öne çıkanlar…

Bunun yanında üzerinde durduğumuz konular arasında yer alan asbets boruların büyük kısmını değiştirip yıl içerisinde geri kalan kısmı tamamlıyoruz. Şehrimizin mevcut parklarına ilaveten 26 adet yeni park kazandırdık ve bugüne kadar 100 bin fidan hedefine ulaştık. Sevgi evleri, Yeni Mahalle Konağı ve sosyal tesisler, yeni pazar alanları ile yenilenen pazarlar, çorba evleri, taziye evleri ve muhtar evleri, tarihi yapıların restorasyonu, Millet Kıraathanelerimiz ve millet bahçelerimizle şehrimizin çehresini değiştiriyoruz.

Ülkemizde ilk kez engelli derneklerimizi Engelli Koordinasyon Merkezi çatısı altında topladık. Gençlerimiz için açtığımız Bilim Merkezinde bilim ve teknoloji inovasyonunu başlattık. Salı Pazarı çatısında kurduğumuz Güneş Enerji Santralimiz 2 yılda kendi maliyetini karşıladı. Yeni Sanayi Sitemiz tamamlandı ve esnafımızın taşınma işlemi başladı.

Belediye hizmetlerimizi daha etkin sunabilmek için 3 yılda belediye araç filomuza 36 iş makinası kazandırdık.

Ulaşımda; Şehiriçi ulaşımında 6 adet yeni otobüsü sisteme dahil ettik. Makas Mevkiinde şehir giriş çıkışlarını yeniden düzenledik. Yeni kavşaklarla ulaşımı akıcı, dekoratif aydınlatma ile tasarruf ve kent estetiğine katkı sunduk. Şehrimizin aynası konumundaki terminal binamızı yeniledik. Şehrimizin ağ yolunu genişletmek için 50 ve 25 metrelik yeni bulvar yolları açıyoruz.

Sağlıklı yaşama yönelik şehrimizde bisiklet yolları inşa ederek akıllı bisiklet uygulaması başlattık. Bisiklet festivali ile üzüm festivali gibi kültürel etkinler düzenledik.

Ayrıca vatandaşlarımızla buluştuğumuz Mahalle Meclis toplantılarımız bu yılda kaldığı yerden devam edecek. Sivil toplum kuruluşları, meslek oda, sektör temsilcileri ile buluşmalarımızı her alanda sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Aksaray’ın köklü geçmişine vurgu yaparak şehrin tarihi, kültürel değerleri, doğal zenginliklerini ortaya çıkaracaklarını ifade eden Başkan Dinçer, son olarak “Geçmiş zengin tarihi ile medeniyetler şehri Aksaray’ımıza ve halkına hizmet etmekten gurur duyuyorum. Görev bilincinde olup aynı gayretle şehrimize kesintisiz hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL