3 hafta tatil otobüs terminalinde yoğunluğa yol açtı

Okullar tatil edilince Aksaray şehirler arası otobüs terminali yolcu akınına uğradı.

3 hafta tatil otobüs terminalinde yoğunluğa yol açtı
Yazar : Tarih : Okunma : 5.472 Okuma Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan toplantıda, yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınacak tedbirler ele alındı. Gerçekleştirilen toplantı sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, koronavirüse karşı alınan önlemleri açıkladı.

Kalın yaptığı açıklamada,” İlk, orta ve lise okulları 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil ilan edilecek. Daha sonra 23 mart itibarıyla da uzaktan eğitimle öğrencilerimizin eğitimine devam etmeleri sağlanacak.Üniversitelerimizle ilgili yine 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta tatil edilecektir.” açıklamasını yaptı.
Açıklamanın hemen ardından Aksaray otogarında ve merkezdeki bilet satış noktalarında uzun uzun bilet kuyrukları oluştu. Üniversite öğrencilerinin yoğun talebi karşısında hazırlıksız yakalanan  otobüs firmaları bilet yetiştirmekte güçlük çekerken,yoğunluktan dolayı acil olarak ek seferler düzenledi. Firma sahipleri ,”Üniversitelerin 3 hafta önlem amaçlı tatil edileceğini beklemiyorduk.Tatil haberinin ardından Bir anda böyle bir yoğunluk beklemiyorduk.Öğrenciler bilet almak için hücum ettiler. Şuan Türkiye’nin dört bir yanına bilet kesiyoruz. Acil olarak ek seferler düzenliyoruz. Bu yoğunluk birkaç gün daha devam eder” dedi.

İlk yorumu siz yazın