Genel

“24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN”

“24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN”

Loading

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, büyük bir özveri ve fedakarlıkla kamuoyunu hızlı ve etkili bir biçimde bilgilendirmek amacıyla gece gündüz demeden çalışan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basını’nda sansürün kaldırılması nedeniyle her yıl 24 Temmuz gününün ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ olarak kutlandığını hatırlattı.

Günümüzde her insanın doğru bilgiye ulaşmasının temel hakkı olduğunu vurgulayan İl Başkanı Altınsoy, kamu adına gerçekleri araştıran, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatan basın, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu vurguladı.

Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basının, demokrasinin vazgeçilmezi olduğu gerçeğini, 15 Temmuz tarihinde ülkemizde yaşanan hain darbe girişimi sırasında bir kez daha gördüklerini anımsatan Başkan Altınsoy, “O gece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını halka aktaran basınımız, darbecilerin bütün planlarını alt üst etti. Hem ulusal basınımız hem de yerel basınımız, 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşanan olayları ve gelişmeleri halka doğru bir şekilde aktarmış ve kamuoyunu aydınlatmıştır. Bu düşüncelerle İlkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmalarını yürüten basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramlarını tebrik ediyorum. Kalemini doğruluktan ve milletten yana kullanan her görüşten gazetecilerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyor, sağlıklı ve hayırlı bir yaşam diliyorum” dedi.    

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL