ASAYİŞ

2023 TOFAŞ ŞAHİN’LER TÜRKİYE’DE SATIŞA GELİYOR

2023 TOFAŞ ŞAHİN’LER TÜRKİYE’DE SATIŞA GELİYOR

Loading

2021 yılının son çeyreğinden bu yana otomobil piyasasında Tofaş Şahin yeni versiyonu oldukça heyecan yaratmış modelin tutkunları büyük beklenti içerisine girmişti.

Herkesin yakından takip ettiği gibi Tofaş Şahin’in yeni modelleri bire bir olarak Etiyopya’da üretilmiş ve satışa çıkmıştı.

Çok uzun bir süredir merakla beklenen 2023 model Tofaş Şahin sonunda Türkiye’de satışa çıkmaya hazırlanıyor.

Şu anda hem ülkemizde hem de dünya genelinde otomobil piyasasında yaşanan stok sorunları nedeniyle Etiyopya yıllardır rafta tuttuğu Tofaş Şahin üretimini bir kez daha gündeme getirdi.

Uzun bir aradan sonra Tofaş Şahin, Holland Docc ismi ile tekrardan yollara dönmüş oldu. Etiyopya’da üretilen son model Tofaş Şahin’ler ile ülkemizde 2002 yılında üretilen son Şahinler aynı.

Hatırlanacağı üzer Etiyopya, Türkiye’deki Doğan modelini Holland Docc Sport yani Tofaş Şahin Spor ismi ile satışa sunmuştu.

Otomobilin fiyatı ise neredeyse Tofaş Şahin ile aynı. Etiyopya’da ön siparişleri alınmaya başlanan Holland Docc Sport için 14 bin dolarlık bir etiket belirlenmiş.

Bu arada ülkemize geleceği iddia edilen Tofaş Şahin modelinin de fiyatının piyasada satılan çoğu modelden daha ucuz olacağı konuşulanlar arasında.

Ayrıca 2023 model Tofaş Şahin modelinde otomatik şanzıman olması da beklenenler arasında.

Geçtiğimiz aylarda Tofaş Şahin modelinin spor bir versiyonla ülkemizde satışa çıkacağı belirtilmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL