ASAYİŞ

2 polis göreve iade edildi

2 polis göreve iade edildi

İstanbul Kadıköy’de maskesini çenesine takan 20 yaşındaki Rana Batı adlı bayana müdahalede bulunan ve Rana Batı adlı bayanın tekme ve hakaretlerine maruz kalan iki polis  memuru orantısız güç kullandığı ve sert müdahalede bulunduğu iddiası ile açığa alınmıştı. Açığa alınan iki polis memurunun  iç işleri bakanı Süleyman soylu tarafından göreve iade edildiği iddia edildi.

Kadıköy’de dün yapılan Koronavirüs denetimlerinde maskesini düzgün takmadığı gerekçesiyle 20 yaşındaki Rana Batı adlı bayana müdahalede bulunan ve Rana Batı adlı bayanın tekme ve hakaretlerine maruz kalan iki polis  memuru açığa alınmıştı. Bir internet haber sitesi yazarı, gazeteci Osman Diyadin, kişisel sosyal medya hesabında açığa alınan polislerin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından göreve iade edildiği ileri sürdü.

Diyadin, “Ne demiştik… “Tanıdığım Bakan Soylu o polis kardeşlerimizin başını yere eğdirmezse yedirtmez” Ne oldu? İstanbul Valiliği tarafından açığa alınan polislerimiz İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu tarafından görevlerine iade edildi” ifadelerini kullandı.

İşte Osman Diyadin’in sosyal medya paylaşımı:

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL