Genel

155 gündür Bölge İdaresi Önünde Eylem yapıyor

155 gündür Bölge İdaresi Önünde Eylem yapıyor

Loading

Gaziantep Şehitkamil Belediye’nin Gaziantep’in, İpekyolu (Karşıyaka) mevkiinde gerçekleştirdiği kentsel dönüşümün mağduru olduğunu ileri süren Hasan Bodur, Bölge İdare Mahkemesi önündeki direnişinde bugün 155. gününe girdi.

Günlerdir; yakıcı güneşte, sağanak yağışta, karda, kışta ayazda bıkmadan usanmadan mahkeme başkanı ve üyelerine seslenen Bodur, açtığı dövizde “İdare Mahkemesi’nin sayın başkanı ve üyeleri,lütfen rantsal dönüşüme dur der misiniz? Tahliye edilmeden, evimiz yıkılmadan davalarımızı değerlendirir misiniz? Teşekkürler.” ifadelerine yer veriyor.

Hasan Bodur’un, adalet arayışının destekçileri vardı. Gaziantep Barosu İnsan Hakları Merkezi üyesi avukatlar, kendisini yalnız bırakmadı ve kamuoyuna bir destek mesajı verdiler.

Bodur, “Adalet ve hukuk arayışımızda Gaziantep Barosu İnsan Hakları Merkezi ve İlk günden itibaren desteğini bizlerden esirgemeyen Av. Murat Doruk Bey‘e desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz sağolsunlar” diyerek avukatların verdiği desteğin çok anlamlı olduğunu söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL