MESAJLAR

10 Ocak Çalışan gazeteciler günü kutlama mesajları

10 Ocak Çalışan gazeteciler günü kutlama mesajları

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Aksaray protokolü ve Siyasi parti temsilcileri kutlama mesajı yayınladılar. Protokol sırasına göre kutlama mesajları şöyle;

Aksaray Valisi Mehmet Ali KUMBUZOĞLU’nun  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama mesajı

Basınımızın değerli mensupları;

Sizler, şartlar ne kadar ağır olursa olsun, her zaman ve her yerde, mesafe ve mesai kavramlarını unutarak, millet adına koşup koşturan ve bir kamu hizmetini yerine getiren emekçilersiniz.

Bilgi, dünyanın en kıymetli hazinesidir. Toplumlar gücünü bilgiden alır. Toplumsal bilginin kaynağı da basındır. Bilginiz kadar güçlü, bilginiz kadar varsınız. Onun için sizler, işinizi yaparken sadece kamusal bir hizmeti değil, sosyolojik bir gerçeği de yerine getirmiş oluyorsunuz.

Mesleğini namus bilen, etik ilkelerine bağlı, siz değerli basın mensuplarına yardımcı olmak, bizim de en önemli kamusal sorumluluğumuzdur.

Birbirimizi ötekileştirmeden, farklılıklarımızın eşsiz bir zenginlik olduğunu kabul etmeliyiz. Asgari müştereklerimiz, bizi bir araya getiren, ortak milli ve manevi paydalarımız olmalı.

Salihler şehrinde olduğumuzu hissettirip Aksaray’ın tanıtımı ve marka değerine destek olduğunuz ve halkımızı bilgilendirip güçlü kıldığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Ebediyete irtihal etmiş basın mensuplarını rahmet ve dua ile yad ediyoruz.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü de kutluyor, sevdiklerinizle birlikte sağlık, esenlik ve başarılar diliyorum.

 Mehmet Ali KUMBUZOĞLU

 Aksaray Valisi

———————————————————————————————————————

Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Adem AYDEMİR’in “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama mesajı

Kamuoyunun haber alma hakkını sağlayan tarafsız, bağımsız ve doğru bir şekilde haber yapan, elde ettiği haber ve bilgileri objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde bireye yansıtan gazetecilerin toplumumuzdaki önemi yadsınamaz. Mesleğini ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışı içerisinde ifa eden dürüst ve güvenilir gazeteciler aynı zamanda mesleğinin saygınlığını artırmaktadır. Bu bağlamda, toplumun doğru biçimde bilgilendirilmesi amacıyla mesai mefhumu gözetmeksizin zorlu çalışma koşulları içinde görevini layıkıyla yerine getiren eşitlikçi ve adil bir yaklaşımı ilke edinmiş tüm basın çalışanlarına görevinde kolaylıklar diliyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı;

Adem AYDEMİR

Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı

———————————————————————————————————————

AK Parti Aksaray Milletvekili Hüseyin Altınsoy, 10 Ocak çalışan gazeteciler günü’nü kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yerel ve ulusal basın mensuplarının günün kutlayan AK Parti Aksaray Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Hüseyin Altınsoy, “İlimizde yerel ve ulusal olarak gazetecilik görevini yapan tüm basın mensubu arkadaşlarımızın gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dolu çalışma hayatı diliyorum.”

Milletvekili Altınsoy, gazetecilerin toplumun aydınlatılmasında, bilgilendirilmesinde, demokrasinin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında büyük rol oynadığı bildirdi.

Demokratik ve şeffaf bir toplumu mümkün kılan en önemli unsurlardan birinin, özgür ve tarafsız basının varlığı olduğunu belirten Altınsoy, Türkiye’de basının önemli ilerlemeler gösterdiğini ve ülkenin bugün geldiği seviyeye ulaşmasına da büyük katkıda bulunduğunu bildirdi.

Basının, her dönemde kamuoyunun bilgilendirilmesi görevini başarıyla yürüttüğünü aktaran Altınsoy; “Bir anlamda kamu görevi yapan basınımız, gerek yerel yönetimler gerek ise ülke ve dünya sorunlarıyla ilgili haber ve düşünceleri tarafsız olarak duyurarak kamuoyu oluşturulmasına, vatandaşlarımızın yerel yönetimleri ve kurumları denetleyebilmelerine olanak sağlamaktadır. Zorluk ve güçlüklere rağmen yılmadan yorulmadan çalışan gazetecilerimizin objektif, doğru ve duyarlı haberciliği, yaptıkları mesleğe ayrıca bir kutsallık katmaktadır. Bizlerin gönlünde ayrı bir yeri olan basınımızın değerli gazetecileri ilimizde olan gelişmeleri, yapılan faaliyetleri ve çalışmaları hemşerilerimizle paylaşıp vatandaşlarımızla devlet arasında köprü görevi görerek güzel şehrimizi kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişmesinde aktif rol oynamaktadır. Bu vesile ile ilimizde yerel ve ulusal olarak gazetecilik görevini yapan tüm gazeteci arkadaşlarımızın gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dolu çalışma hayatı diliyorum”

  Hüseyin ALTINSOY

AK Parti Aksaray Milletvekili

———————————————————————————————————————

Toplumun, kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmek demokratik ülkelerin en belirgin göstergesidir.

Çok sesli, etkin,herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, ülkemizin her bir köşesinde, dünyanın dört bir tarafında olup biteni insanımıza ulaştırabilen, kamuoyunu bilgilendirme görevini yerine getirebilen medyanın varlığı, demokratik ve şeffaf toplumun olmazsa olmaz koşuludur.

Ülkemiz, iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeye uyum sağlayan yazılı ve görsel basın, sosyal medya ve internet gazeteciliği alanlarında dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almaktadır.

Bu aşamada sağlıklı bir kamuoyunun varlığının ve medyanın bağımsızlığının en iyi biçimde tahsis edilmesi için basın kuruluşlarının ve medya çalışanlarımızın tarafsız ve doğru bilgilendirme hususlarındaki hassasiyetleri ve meslek ahlakını gözeten çalışmaları daha da önem kazanmaktadır.

Medyamızın, yaşanan olumsuzluklardan çıkardıkları dersler ışığında, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, karanlık odakların amaçlarına ulaşmasına engel olacaklarına, millet iradesini hiçe sayan vesayetçi anlayışlara artık itibar etmeyeceklerine ve halkımızı doğru ve tarafsız bilgilendirme görevini layıkıyla yerine getireceğin eve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum.

Basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, tüm basın çalışanlarının meslek hayatlarında muvaffakiyetler diliyorum.

  Cengiz AYDOĞDU
Ak Parti Aksaray Milletvekili

———————————————————————————————————————

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı Yayınladı

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Aktürk, yayımladığı mesajında, kamuoyunun haber alma hakkı doğrultusunda hakikati gözeterek hızlı, doğru ve tarafsız şekilde görevini icra eden basının toplumlar için şüphesiz en önemli bilgi kaynağı olduğunu belirtti.

Basın emekçilerinin gayretleri ve özverili çabalarının her türlü takdirin üstünde olduğuna işaret eden Aktürk, “Basın ahlak ilkelerinden ve demokratik değerlerden taviz vermeden toplumun çeşitli kesimlerinin taleplerini dile getiren bir medyanın varlığı her toplum için olmazsa olmazdır. Mesai mefhumu gözetmeksizin her an haberin peşinde koşan, görevlerini hassasiyet ve saygınlıkla icra eden medya mensuplarının ve basın emekçilerinin gayretleri ve özverili çabaları her türlü takdirin üstündedir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizde demokrasiden kalkınmaya kadar her alanda yaşanan gelişmeler iletişim ve medya sektörüne de olumlu yansımıştır.”

Cumhuriyet’in ikinciyüzyılında devlet ve millet olarak ülkeyi hedeflerine bir bir ulaştırırken, yeni atılımları hayata geçirirken basının da yoğun çalışma temposuyla bu sürece katkı sunacağına inandığını vurgulayan Aktürk, “Teknolojinin gelişmesi ve dijital platformların çeşitlenmesiyle beraber bilgi kirliliğinin hızla yaygınlaştığını, yalanın, dezenformasyonun ve kara propagandanın gerçeklerin önüne geçtiğini üzülerek görüyoruz. Bu hususta görevini sorumluluk bilinciyle sürdüren basınımızın ülkemizin hakikat mücadelesine güç kattığına inanıyoruz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, gece gündüz demeden özveriyle çalışan ulusal ve yerel basın emekçilerinin bu özel gününü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum”.

Hamza Aktürk

AK Parti Aksaray İl Başkanı

—————————————————————————————————————

AK Parti Aksaray İl Tanıtım ve Medya Başkanı İsmail DEMİR’in “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı;

“Vatandaşlarımızı doğru ve tarafsız şekilde bilgilendirmek adına ilkeli gazetecilikten taviz vermeden görevini en iyi şekilde yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, başarılar dolu uzun bir meslek hayatı diliyorum”
 İsmail DEMİR

AK PARTİ

Aksaray İl Tanıtım ve Medya Başkanı

———————————————————————————————————————

Aksaray İYİ PARTİ Milletvekili Turan YALDIR 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

“Milletimizin gözü, kulağı ve vicdanı olan Gazetecilerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

  Turan YALDIR

 İYİ PARTİ Aksaray Milletvekili

——————————————————————————————————————-

İyi Parti Aksaray Belediye başkan Adayı M. Tuğrul KARACAER’in “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı;

Gazetecilik mesleği; günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında dahi toplumun bilgiye erişmesini sağlarken diğer taraftan da vatandaşlarımızın talep, beklenti ve şikâyetlerini yansıtan, sorumluluk gerektiren önemli bir kamu görevidir.

Basın emekçilerimiz; milli şuurunun güçlenmesi ve demokrasimizin sağlamlığı ile ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi açısından hayati bir role sahip olduğu gibi şehrimizin ve ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için de büyük sorumluluklar taşımaktadır. Bu sorumluluk şuuruyla hareket eden tüm gazetecilerimizin ülkemizin ve şehrimizin birlik, beraberlik ve kalkınmasına büyük katkısı olduğuna inanıyorum. Kamuoyunu doğru ve hızlı bilgilendirmek, haber ve gerçekleri aktarmak için gece gündüz çalışan basın emekçilerimize özverili çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunuyor ve hepsinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

İnşallah Aksaray değişimi destekleyecek ve İYİ belediyeciliği şehrin yönetiminde hâkim kılacaktır. Yeni dönemde Aksaray Belediyesi’nin en yakın çalışma arkadaşları da şüphesiz siz basın emekçileri olacaktır.

Saygılarımla.

Tuğrul KARACAER

İyi Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı

——————————————————————————————————————

 

İYİ PARTİ Aksaray İl başkanı Sercan BELGEMEN’in “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı;

Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır.

İlimizde ve ilçelerimizde basın mesleğini sürdüren, özellikle yerel basın olarak adlandırılan gazetecilerimizle her zaman birlikte olmak, onlarla her türlü konuda fikirlerimizi paylaşmak da bizim için çok önemlidir. Halkı gelişmelerden haberdar etme ve  aydınlatma yolunda çalışmalarınızı kutluyor, takdir ediyoruz.

Her türlü baskı, sansür, kontrol ve cezalara karşın kamuoyunu doğru bilgilendirmek, toplumumuzu habersiz bırakmamak, düşünce çeşitliliğini ve çoğulculuğu korumak adına, zorlu şartlarda görevini aksatmadan sürdüren basın emekçilerimizin sorunlarını çözmeye çalışmak, verdikleri emeklerin maddi manevi her türlü karşılığını alabildikleri bir ortam yaratmak görevimizdir.

Demokrasimizin sağlıklı işleyebilmesi için kuvvetler ayrılığındaki “Dördüncü Güç” olan basının bağımsız ve özgür olması bir gerekliliktir.

Vatandaşlarımızın demokratik tercihlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için, haber alma ve ifade özgürlüğünün her türlü baskıya karşı korunması şarttır.

Bununla birlikte, ülkemizde artan ekonomik sorunlar, hak ihlalleri, hukukun üstünlüğünün hiçe sayılması gibi hususlar hem ulusal hem de yerel basın üzerinde maddi ve manevi baskılar yaratmaktadır. Her gün artan hayat pahalılığı yüzünden yerel ve küçük basın kuruluşları ayakta kalmakta zorlanırken, basın çakışanlarımız günden güne artan bir geçim sıkıntısı ile yüzleşmektedir.

Bizler, bütün basın emekçilerimizin, geçim sıkıntısı yaşamadan, tüm siyasi baskılardan uzak bir şekilde, doğru ve iyi habercilik yapabildiği bir ortamı tesis etmek sorumluluğuna sahibiz.

Bu misyonla, orantısız ve haksız cezaların olmadığı, tehditlerin, oto-sansürün ve fikri kısıtlamaların ortadan kalktığı, basında tekelleşmenin sona erdiği, devletin ekonomik anlamda da basına ve basın emekçilerine sahip çıktığı, özgür bir basın ortamını sağlamak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz ve basınınızın da çalışanlarımızın da onurlu ve özgür şartlarda olmasını sağlayacağız, söz veriyoruz.

Halkın bilgi edinme hakkını ve ifade özgürlüğünü kullanabilmesi için, her türlü zorluğa rağmen kararlılıkla, büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalışan tüm kahraman basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor ve her birine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

                                                                                                                                                                               Sercan BELGEMEN

İYİ PARTİ Aksaray İl Başkanı

—————————————————————————————————————

 

Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Merkez İlçe Başkanı İrfan ÇITAK’ın ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’ kutlama mesajı;

Bugün, kelimenin gücüyle toplumu aydınlatan, hakikati arayan gazetecilerin özel günü! 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde, haberin peşinde koşan, toplumun nabzını tutan ve özgür basının temsilcisi olan bu cesur
kalemleri yürekten kutluyoruz. Gazetecilik, bir meslek değil, bir misyon. Her gün, zorlu koşullara rağmen doğrunun peşinden giden bu özverili insanlar, bilgiye ulaşma adına adeta birer kahraman. Toplumun her kesimine ulaşarak, bilinçlenmeyi, düşünmeyi ve tartışmayı sağlayan gazeteciler, demokrasinin en temel taşlarından biridir. Gerçeğin peşinden gitmek, bazen tehlikelerle yüzleşmek demektir. Ancak gazeteciler, bu zorlu yolda halkın doğru bilgiye ulaşma hakkını savunmak adına her türlü zorluğa göğüs geriyorlar. Tarafsızlık, dürüstlük ve etik değerlere bağlı kalarak, toplumu aydınlatma sorumluluğunu üstleniyorlar. Bu özel günde, tüm gazetecilere minnettarlığımızı sunuyoruz.

Sizler, gerçeğin sesi, toplumun vicdanı, demokrasimizin bekçisisiniz. Adanmışlığınız, cesaretiniz ve özveriniz için teşekkür ediyoruz. Umuyoruz ki, gelecek günlerde de özgür basın, demokrasimizi ve toplumumuzu aydınlatmaya devam edecek. Bu vesile ile, bu özel mesleği icra eden tüm emekçi Gazetecilerimizin Gününü kutluyor, Başarılar
Diliyorum.

   İrfan ÇITAK

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)

 Aksaray Merkez İlçe Başkanı

———————————————————————————————————————

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin KARATAŞ, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı;

Ülkemizde, gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan ve Türk basınında bir dönüm noktası olan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesiyle birlikte, her yıl 10 Ocak tarihi “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır

Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır.

Ulusal basınımızın yanında güzel ilimizde ve bölgemizde yaşanan olaylar ve gelişmelerden bizlerin haberdar olmasını sağlayan, yerel basınımız her koşulda ve her şartta sorumluluk duygusu içinde toplumun haber alma özgürlüğü adına gecelerini gündüzlerine katmak suretiyle, emeklerini ortaya koyarak başarı ile görev yapmaktadırlar.

Her geçen gün büyüyen ve gelişen yapısıyla basın camiasının her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu kutsal mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren ulusal basın mensuplarımız ile Şehrimizin gelişmesine ve kalkınmasına büyük katkılar sağlayan yerel basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir meslek yaşamı diliyor, ebediyete irtihal eden değerli basın mensuplarını rahmetle anıyor, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                                                                       Burhanettin KARATAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı 

———————————————————————————————————————

Aksaray Barosu Başkanı Av. Ferit KÖSE ‘nin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama mesajı yayınladı;

Gazeteci, herhangi bir olayı haber diline dökerek yazılı, görüntülü ya da sesli olarak; gazeteler, Televizyonlar, radyo kanalları ve internet siteleri aracılığıyla topluma aktaran kişiye denir. Gazetecinin Yaptığı faaliyetlerin toplamı da gazeteciliktir.

Aksaray Barosu olarak gerçeğin ışığında yol almamızı sağlayan, kamuoyunun aydınlatması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda basın, ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak her şartta doğru haberin aktarılması için gece gündüz demeden görevini yerine getiren yerel ve ulusal basın mensuplarımızın

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’nü kutluyoruz.

Av. Ferit KÖSE

Aksaray Barosu Başkanı

——————————————————————————————————————–

Aksaray İHH Bşk. Şenol Korkmaz’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlama mesajı;

“Doğru haberi bizlere ulaştıran, gerçeğin peşinden koşturan tüm gazetecilere sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun!”

  Şenol Korkmaz

  Aksaray İHH Başkanı

——————————————————————————————————————-

UYARI:  Yayınlanan haber, yazı ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi haber, yazı ve fotoğraflar özel izin alınmadan kullanılamaz. Sitede yayımlanan Köşe Yazıları ve Yorumların sorumluluğu yazarlarına aittir. Hiçbir bildirim yapmadan, sitede herhangi bir zaman değişikliğe gidilebilir. https://ilkhavadisgazetesi.com haber sitesi sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL